dry center reklam alanı

Kuru Temizleme Makinası Nasıl Çalışır ?

Bir kuru temizleme makinası 4 ana parçadan oluşur: Tank, Pompa, Filtre, Tambur.

Kuru temizleme makinaları basit bir mantıkla çalışır: Tanklar, kuru temizleme solventinin bulunduğu bölümlerdir. Solvent, pompalar yardımıyla kuru temizleme makinaları içinde dolaşır. Filtreler, kuru temizleme işlemi boyunca tekstil ürünlerinin bırakmış olduğu kalıntıları tutar. Özellikle düğme gibi daha büyük parçalar için Realstar kuru temizleme makinaları ayrı bir düğme tutucu barındırır. Tambur ise giysilerin temizlendiği yerdir.

Kuru Temizleme makinası çalışma operasyonunda pompanın çektiği ve filtrelerden geçen solvent ürünlerin yıkanması için tambura gönderilir. Tamburdaki yıkama işleminden sonra, kullanılan solvent ikinci tanka ve gerekirse oradan da damıtılmak üzere kaynatma kazanına gönderilir. Yıkama işlemini takiben ürünler öncelikle sıkılır. Sıkma işleminden sonra solventin 70 derecede buharlaşarak giysileri terk ettiği kurutma işlemi devreye girer.

Kurutma aşamasından sonra ürünler bir süre kuru temizleme makinasının içinde havalandırılır. Havalandırma işleminden sonra giysiler çamaşır arabasıyla ütüleme bölümüne götürülür.
Kuru temizleme yapılmış olan ürünlerin bazılarının, paskara veya pres ütü ile ütülenmeden önce ütülemeye yardımcı olacak şekilde manken ütü ile kırışıklıklarının giderilmesi gerekebilir.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!