dry center reklam alanı

Halı Yıkama Makinaları

Halı yıkama makinaları kiri, tozu ve lekeleri halılardan uzaklaştırmak için kullanılan bir makinadır. Halı yıkama makinaları, özellikle halılarda elektrik süpürgelerinin sağlayabileceğinden daha derin temizlik gerektiğinde kullanılır. Çünkü, elektrik süpürgeleri yalnızca dibe inmemiş ve elyaflar tarafından emilmemiş kırıntılardan, kirden ve diğer partiküllerden kurtulmak için etkilidir. Kir ve toz parçacıkları, halıdan vakum ile emilemediği zaman ise halı yıkama makinaları devreye girer.

Halı Yıkama Makinaları Çeşitleri

Halı yıkama makinaları, sanayi tipi endüstriyel halı yıkama makinaları ve ev tipi halı yıkama makinaları olarak 2 ana gruba ayrılır.

Sanayi Tipi Endüstriyel Halı Yıkama Makinaları

Sanayi tipi, bir başka deyişle endüstriyel halı yıkama makinaları, halı yıkama firmaları tarafından tercih edilen makinalardır.
Halı yıkama fabrikaları için özel olarak tasarlanan halı yıkama makinaları, derinlemesine halı temizliği için en etkili yöntemdir.

Sanayi tipi halı yıkama makinası fiyatları, makina ve markalara göre değişiklik göstermekle beraber genelde fabrikanın kapasitesine göre belirlenir. Halı yıkama makinaları fiyatları önemli olmakla beraber, makinanın teknik özellikleri dikkatlice incelenmeden kesinlikle karar verilmemelidir.

Gelişmiş bir halı yıkama fabrikası, halı yıkama makinası yanında, toz alma makinası, halı sıkma makinası ve halı kurutma makinası gibi makinalara da sahip olmalıdır. Ayrıca makinalarla kullanılacak olan halı yıkama şampuanı kararı verilirken doğal özlü ve kaliteli bir halı şampuanı seçilmelidir.

Halınızı yıkatmak için fabrika seçimi yaparken sadece halı yıkama fiyatları ile karar verilmemesi gerektiğini ve halı yıkama kalitesini araştırmanızın daha iyi sonuçlar vereceğini aklınızdan çıkarmayın.

Ev Tipi Halı Yıkama Makinaları

Halıların evde temizlenmesi için ıslak halı yıkama makinaları ve kuru halı temizleme makinaları vardır.

Islak Halı Yıkama Makinaları

Evlerde sıklıkla kullanılan ıslak halı yıkama makinaları ile buharlı temizleyiciler kastedilir. Bu tip makinalar, halı üzerine su bırakarak ve kirli suyu emerek çalışırlar. İyi çalıştırıldığı zaman halı, ilk haline göre çok daha temiz olur. Bu model halı yıkama makinaları kullanılırken halının çok fazla ıslanmamasına dikkat edilmelidir, aksi halde halı renk verebilir ya da çekebilir.

Bazı ıslak halı yıkama makinaları sökücü olarak adlandırılır. Halı yıkama makinası, güçlü bir pompa ile halıya enjekte edilen kimyasal bir solüsyon kullanır. Daha sonra halı yıkama makinaları, güçlü motorlarla kimyasal madde ve kiri halıdan geri çeker. Sıcak su, halının içinde kiri parçalamada daha etkili olduğundan genellikle su ısıtılır. Birçok insan, evde halıları derinlemesine temizlemede sökücü denilen bu makinaları tercih eder.

Kuru Halı Temizleme Makinaları

Bazı kişilerse ev kullanımı için kuru halı temizleme makinalarını tercih ederler. Kuru halı temizleme makinaları, emişten önce halının üzerine bir kimyasal konmasını gerektirir. Bu kimyasal, emilmek ve daha sonra kirle birlikte çekilmek üzere tasarlanmıştır. Kuru halı temizleme makinaları, ıslak halı yıkama makinaları ile karşılaştırıldığında daha az karmaşık olarak değerlendirilir. Ancak, çok kirlenmiş halılarda, özellikle de dibe inmiş birikinti olanlarda daha az etkilidirler.

Ev Tipi Halı Yıkama Makinası Markaları

Evde kullanılacak makinalar ile ilgili birçok marka bulunur. Diğerlerinden bir adım öne çıkan ithal halı yıkama makinaları olarak Arnica, Fakir, Fantom, King, Philips, Rowenta ve Thomas marka makinalar sıralanabilirken, yerli üretim halı yıkama makinaları olaraksa Arçelik, Arzum, Beko ve İhlas marka makinalar sayılabilir.

Makinalar, alfabetik olarak sıralandığından dolayı kullanım alanına ve ihtiyacınıza göre bir makina alabilmek için makinaların teknik özelliklerini ve garanti koşullarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Halı Yıkama Makinaları Arasından Seçim Yapmak

Satışa sunulan çeşitli halı yıkama makinaları vardır. Halı yıkama makinaları arasından birini seçerken sağlam ve dayanıklı olanını aramak en iyisidir. Makinanın emişi güçlü olmalı, kullanan kişi için hafif olmalı ve kullanımı basit olmalıdır. Seçenekleri karşılaştırırken halı yıkama makinaları kullanıcı yorumları da yararlı olabilir.

Bazı kişiler halı yıkama makinaları alarak, evlerini düzenli ve temiz tutmak için çabalarlar. Ancak bu tip halı yıkama makinaları oldukça pahalı olabilir, özellikle ıslak yöntemler seçildiği zaman. Bunun yerine makina kiralama yöntemini tercih edenler de vardır. Kiralama fiyatları ise, halı yıkama makinalarına göre değişiklik göstermektedir.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!