İşyeri Dezenfekte

işyeri dezenfeksiyon kampanya İşyeri dezenfeksiyon sadece temiz görünmekle değil, sağlık ve güvenlikle ilgilidir!

Ülkemiz ve dünyamız koronavirüs kaynaklı bir pandemi ile karşı karşıya kalmaya devam ederken işyeri ve ofislere geri dönüşler devam ediyor. Evimizden sonra en çok vakit geçirdiğimiz iş yerleri, zararlı mikroorganizmaların kolayca üreyebileceği, bulaşabileceği alanlar olduğu için bu yaşam alanlarının güvenli ve sağlıklı olmaları artık hiç olmadığı kadar önemli.

Yeni normale geçişte ise işyeri temizliği ve manuel dezenfektan sıkmanın iş yerleri, ofislerde ortam dezenfeksiyonu için yeterli olmadığını öğrenmiş olduk. Evet, bu yöntemler sadece bunları yapan kişiler kadar iyiler ve en iyi performansta bile yüzeylerin ancak %35’ini dezenfekte edebiliyorlar. Bu durumda, temiz kavramı önceki anlamını kaybetti ve gelinen noktada daha fazlasına, virüslere son veren bir işyeri dezenfekte hizmetine ihtiyacımız var!

İşyeri Dezenfekte Hizmeti

işyeri dezenfekte İşletmenizin kapılarınızı açıp standart iş operasyonlarına geri dönseniz bile çalışanlarınızın ve müşterilerinizin COVID-19 ile enfekte olma riskinin hala mevcut olduğunu ve buna göre çalışma kurallarının ele alınması gerektiğini bilmek önemlidir.

Çalışanlar ve müşterilerinizin, sağlık ve güven sağlayan bu kurallar için sizden en iyiyi beklemeye hakları vardır. Bu nedenle, profesyonel işyeri dezenfekte hizmeti alınması hem bir sorumluluk alma hem de bir itibar sağlama konusudur. Dry Center İşyeri Dezenfekte hizmeti; sizi, çalışanlarınızı ve müşterilerinizi korur!

Dry Center İş Yeri Dezenfeksiyon Hizmeti

Dry Center, salgın nedeniyle son zamanlardaki talep artışının ardından işyeri, ofis dezenfeksiyon hizmetleri sunmaya çalışan sıradan bir temizlik şirketi değildir. İşyeri dezenfeksiyonuyla ilgili en güncel mesleki ve resmi verileri (Sağlık Bakanlığı, CDC) sürekli olarak takip ediyor ve en doğru bilgilerle iş kurgularımızı sürekli güncelliyoruz. Dry Center olarak amacımız, dezenfeksiyon konusunda üzerimize düşeni yaparak çalışanlarınızın sağlıklı kalmalarını ve gönül rahatlığıyla işlerine kendilerini verebilmelerini sağlamaktır.

Dry Center ile iş yeri dezenfeksiyon hizmetinde güçlü bir yardımcınız var! (Dezenfeksiyon kategorisindeki diğer virüs savar hizmetler için ev dezenfekte ve araç dezenfekte sayfalarına göz atabilirsiniz.)

İşyeri Dezenfekte Nasıl Yapılır?

Dry Center işyerinizin hijyenini, belirlenen dezenfektasyon hedeflerine göre ele alır ve kanıtlanmış sonuçların alınacağı bir işyeri dezenfeksiyon sunar. Bu doğrultuda işyeri dezenfekte, önce işletmenin ihtiyaçlarına göre bir bakım planı oluşturulması, sonra iki aşamalı önleyici dezenfekte işlemlerinin uygulanması ile yapılır. İşletmenizin ölçeği ne olursa olsun, sizin için özelleştirilmiş bir hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

İşyeri dezenfekte süreçleri; yüksek düzey dezenfektanlar, gelişmiş makinelerin kullanılması ve yapılan işlemlerin başarısının test edilmesi gibi aşamalardan oluşur:

 • Nano Gümüş İyon Teknolojisi: Nano gümüş iyonlar, içeriğindeki gümüşün iyonlaşması sayesinde dezenfektanların virüsidal aktivitesi için dünya standardıdır. Virüs, bakteri ve mikropların % 99.999'unu öldürerek viral, bakteriyel enfeksiyon riskini ortadan kaldırır. Kullanılan nano dezenfektan içeriği Sağlık Bakanlığı ve EPA, kullanılan gümüş ECHA (Avrupa Birliği Kimya Ajansı) onaylıdır. Çevre ve sağlık dostu, ekolojik, çocuklar ve yaşlılar dahil insanlar, evcil hayvanlar ve bitkiler için %100 güvenlidir.
 • işyeri dezenfeksiyon sertifikası Eğitimli Uzmanlar: Tüm teknisyenlerimiz dezenfektan ürünlerinin, sistemlerinin doğru uygulanması ve kişisel koruyucu ekipmanların (tulum, maske, eldiven, gözlük, galoş) doğru kullanımı konusunda eğitilmiştir. Bu sadece, önceliğimiz olarak çalışanlarımızın sağlıklarını korumakla kalmaz, aynı zamanda işyeri dezenfekte edilirken virüsün çapraz bulaşma veya daha fazla yayılma olasılığını da ortadan kaldırır.
 • Dezenfeksiyon, Eksiksiz Olarak: İki aşamalı önleyici dezenfekte işlemlerinden ilki, işyerinde sık temas edilen yüzeylerin tek kullanımlık ve renk kodlu mikrofiber bir bezle silinmesidir. İkinci aşamada ise dezenfektan nanopartikülleri, sisleyici özellikteki dezenfeksiyon makinesi ile tüm dokunulabilir alanların en ücra yerlerine kadar eksiksiz olarak püskürtülür.
 • Kanıtlı ve Belgeli Sonuçlar: Adenozin trifosfat, kısaca ATP testi ile dezenfekteye başlamadan önce ortamdaki virüs, bakteri ve mikrop yoğunluğunu ölçeriz. Sonra, yapılan işlemlerin bu patojenleri azaltmadaki etkisini raporlayarak belgelendiririz. Dry Center, bu performans testi için son model ve 3M marka luminometre cihazlarını kullanır.
 • Hijyen Sertifikası: Dry Center, verdiği bütün hizmetleri kayıt altında tutar ve her işletmeye özgü olarak bir Hijyen Sertifikası düzenler. İşletmenizin görünür bir yerinde sergileyebileceğiniz bu işyeri dezenfeksiyon sertifikası, hijyen konusunda müşteri ve çalışanlarınıza ihtiyaç duydukları güveni sağlayacaktır. Ayrıca, değer verdiğiniz insanlar, bu zor dönemde gösterdiğiniz çabaların da farkında olacaktır.

İşyeri nasıl dezenfekte edilir, işyeri dezenfeksiyon nasıl yapılır sorularının Dry Center hizmetlerindeki cevabı, ödün verilmeyen kalitedir. Sonuçta, kalite bir zorunluluktur!

Ofis Dezenfekte

ofis dezenfekte Birçok çalışanın bir arada bulunduğu iş yerlerine örnek olarak ofisler verilebilir, ofis ortamları zararlı mikroorganizmaların kolay üreyebileceği ve bulaşabileceği alanlardır. Ofis dezenfeksiyon hizmeti, ofis kullanıcılarının dezenfekte edilmiş bir ortama girmesini sağlayacaktır. Bu hizmeti profesyonel anlayışla veren Dry Center'ı arayarak çalışanlarınıza ve ziyaretçilerinize sağlıklı bir ortamda bulundukları konusunda daha fazla güven verebilirsiniz.

Dry Center Ofis Dezenfekte ile daha hijyenik bir ofis ortamı yaratmanın tam zamanı!

Ofis Dezenfekte Nasıl Yapılır?

Ofisi dezenfekte etmek için öncelikle hijyen uzmanımız tarafından özelleştirilmiş bir risk değerlendirmesinin yer aldığı bir bakım planı yapılır. Sonra, başarısı kanıtlanmış uygulamaların olduğu bir eylem planı ile ofis dezenfekte edilir. 3M cihazlarla yapılan işlem öncesi ve sonrası test ölçümleri ile doğrulanabilir ve belgeli bir ofis dezenfeksiyonun aşamaları:

 1. Dezenfekte Hizmet Planı Oluşturma:Ofislerin kullanım alanları, bulundukları yapı (plaza, bina, home ofis, villa…), ofis sahiplerinin özel talepleri ile her ofis için ayrı bir hizmet planı hazırlayarak işe koyuluruz. Hizmet planı, uygulanacak olan dekontaminasyon protokolleri ile kullanılacak olan ofis dezenfektanı ve dezenfekte yöntemlerini içerir.
 2. Riskli Yüzeyleri Dezenfektan ile Silme: Ofisteki sık temas edilen (kapı kolları, masa, sandalye, dokunmatik ekran, yazıcı, fotokopi makinesi…) ve patojenler açısından risk oluşturan yüzeyleri etkili, ama kullanıldığı yüzeylere zarar vermeyen bir ofis dezenfektan sıvısı kullanarak sileriz. Ofis dezenfektanları kullanırken ofisin farklı alanlarında çapraz kontaminasyon olmaması için renk kodlu mikrofiber silme bezlerini tercih ederiz.
 3. Sisleyici ile Ofisi Dezenfekte Etme: Silme işleminden sonra aerosol haline getirilmiş ofis dezenfektanı kullanan gelişmiş sisleyiciler tarafından ofiste bir sis bulutu oluşturulur. Ofisin en tenha yerleri dahil ofis dezenfektan ürünleri ile kaplandığı için bu buğulama yöntemi; virüs, bakteri ve mikropları öldüren çok güçlü bir yok etme ve savunma hattıdır.
 4. Dezenfektanın Etki Süreci: Dezenfektan, tüm yüzeylere yavaşça yerleşirken havada asılı gibi görünecek ince mikron parçacıkları içinde dağılır. Ofis nasıl dezenfekte edilir sorusunu cevaplayan bu dağılma süreci, yüzeyi tamamen kaplayan dezenfektanın virüs ve bakterileri yok ettiği yaklaşık 15 dakikalık bir zaman dilimine denk gelir.
 5. Dezenfeksiyon Hizmetini Tamamlama: Nano dezenfektan yüzeylere tutunduktan sonra dezenfekte hizmetinin bitiş prosedürleri uygulanmaya başlanır. Ofisin temiz hava almasının sağlandığı arada dezenfeksiyon kontrol listesi ile gerekli kontroller yapılır. Minimum bir bekleme ve iş durdurma süresi sonunda ofis dezenfekte işlemi tamamlanır ve ofisler hemen kullanılmaya başlanabilir.

Hiçbir detayın göz ardı edilmediğinden emin olmak için ofis dezenfeksiyon nasıl yapılır sorusunun cevabı olan bu aşamaların her adımı, Dry Center tecrübesi ve kalitesiyle atılır.

İşyeri Dezenfekte Fiyatları

Dry Center’ın iş yerleri için başlangıç düzeyindeki işyeri dezenfekte fiyatı 195 TL’dir. Piyasadaki diğer firmalar, kalitesinden dolayı Dry Center ile rekabet edemezken, Dry Center uygun işyeri dezenfeksiyon fiyatları ile son derece rekabetçidir.

Fiyatlar üzerinde etki eden başlıca faktörler; işyerinin büyüklüğü, uygulama alanının mikrobiyal kontaminasyon tipi ve yoğunluğu, dezenfeksiyon yöntemi, malzemesi ve süresidir. Dry Center, işyeri dezenfekte fiyatları için hizmetten önce net bilgi isteyen müşterilerimizle yapılması gereken analizleri, danışmanlık kapsamında ücretsiz olarak paylaşır.

Ofis Dezenfekte Fiyatları

Dry Center’ın ofis dezenfekte fiyatı, işyerleri için olduğu gibi 195 TL’den başlar. Bu ofis dezenfeksiyon fiyatları, profesyonel olarak yapılan öncesi ve sonrasındaki bütün dezenfektasyon işlemlerini kapsar. Ofis dezenfekte şirketi olarak faaliyet gösteren firmalardan hizmet almayı düşünürken fiyat kriterinden önce işin kalitesini anlamaya çalışmanızda fayda vardır.

Dry Center, en uygun fiyatları vermeye çalışmanın yanında işyeri ve ofis dezenfeksiyon kampanyası ile bütçe dostu fırsatlar sunmaktadır. Hizmetle ilgili fiyatlar, fırsatlar ve kampanyalar hakkındaki bilgileri istediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

İşyeri Dezenfekte Ne Kadar Sürer?

İşyeri dezenfekte, 100m² bir işyeri için standart hizmet aşamalarıyla yaklaşık 1 saat sürer. Bu süreye işyeri, ofis dezenfeksiyonu nasıl yapılır bölümlerindeki bütün işlemler dahildir. Bu işlemler sırasıyla; bakım planının oluşturulması, riskli yüzeylerin işyeri dezenfekte ilacı ile silinmesi, dezenfeksiyon makinesi ile iş yerinin sislenmesi, işyeri dezenfektanının yüzeylere tutunması için beklenilmesi ve dezenfeksiyonun işlem kalitesini raporlayan ölçümlerle tamamlanmasıdır.

Ekseriyetle başarılı bir sonuç için 1 saatlik süre yeterli olurken, patojenlerin yoğunluğuna göre işlemlerin daha fazla sürdüğü durumlarla da karşılaşabilmekteyiz. Ayrıca buradaki süreler, ofis dezenfekte ne kadar sürer sorusunun da cevabı niteliğini taşımaktadır.

Dezenfekte Makinesi

Dezenfekte makinesi (dezenfektan makinesi); virüs, bakteri, mikrop ve mantarlara karşı öldürücü etkisi olan dezenfektanların kullanıldığı sisleme makineleridir. En çok tercih edilen işyeri dezenfekte makineleri ise ULV ve Termal cihazlardır. Bu cihazlar, nano dezenfektan makinesi olarak da kullanılabilmektedir.

Bir ULV ya da Termal sisleyici seçimi, kullanılan alanın açık veya kapalı olmasına ve hangi tür biyosit, fungisit veya pestisit uygulanacağına bağlıdır. Genel bir kural olarak; termal dezenfeksiyon makinesi tarafından oluşturulan sis geniş bir alanda daha iyi dağılma eğilimi gösterirken, ULV dezenfeksiyon makinesi tarafından oluşturulan parçacıklar ulaşılması zor alanlara daha verimli nüfuz etme eğilimindedir. İşyeri dezenfektan pompası ise sisleyiciler ile kıyaslanamayacak derecede zayıf performanslı bir makinedir.

İşyeri Dezenfekte Makinası

işyeri dezenfeksiyon makinesi İşyeri dezenfekte makinası; AVM, mağaza, ofis, büro, spor salonu, fabrika, kafe, restoran gibi iş yerlerini dezenfekte etmek için kullanılan bir makinadır. Ev tipi dezenfeksiyon cihazlarında olduğu gibi işyeri dezenfekte ederken de ULV ve Termal makinelerden yararlanılır.

Soğuk sisleme teknikleriyle çalışan ULV (Ultra düşük hacim) dezenfekte makinesi, iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. İş yerlerini dezenfekte etmek için ısı kullanan Termal iş yeri dezenfekte makinesi ise su veya yağ bazlı çözeltilerin birçoğuyla uyumludur.

İşyeri Dezenfekte Makinesi Fiyatları

İşyeri dezenfekte makinesi fiyatları; alınacak cihazın yerli veya ithal olmasına, kullanım kapasitesine ve teknolojisine bağlı olarak minimum 10.000 TL ve üzeridir. Bu, ideal bir makine üzerinden yapılan bir değerlendirme olup internette kalitesine göre daha düşük fiyatlı makineler görmek mümkündür.

Dezenfeksiyon makinesi fiyatı üzerinde etkili olan teknoloji, dezenfektanın yeterli damlacık boyutuna kadar küçültülmesi ve yüzeylere homojen bir şekilde dağıtılmasını sağlaması gerektiği için önemlidir. İşyeri dezenfekte cihazı alırken minimum sürede maksimum verimlilik elde edilmesi, hedeflenmesi gereken bir diğer önemli konudur.

Dezenfektan

Dezenfektan; yüzey, zemin ve nesnelerde virüs, bakteri ve mikrop gibi zararlıları etkisiz hale getiren antimikrobiyal, kimyasal bir ajandır. Dezenfektanlar canlılar üzerinde kullanılmaz, canlı dokular için uygun olan antimikrobiyal antiseptiktir. Antiseptik, el dezenfeksiyonu için kullanılan bir el dezenfektan olarak olarak öne çıkar. İdeal bir el ve cilt dezenfektanı veya el antiseptiği, kullanıldığı alanlarda yıpranmaya, tahrişe neden olmamalıdır.

İşyeri dezenfektanları arasında seçim yaparken; patojenleri öldürme etkisi ve süresi, uygulandığı yüzeyler ve canlılar için güvenli olması, kullanım kolaylığının pratikliği gibi değerlendirmeler ön planda yer alır. Dezenfektan firmaları, işyeri dezenfekte ederken önemli olan bu özellikleri geliştirmek amacıyla dezenfektan formülleri üzerinde çalışmaktadırlar. Yüzey dezenfektanı ve el dezenfektanları dışında, hava dezenfektanı gibi diğer dezenfektan çeşitleri ile ilgili çalışmalar da yapılmaktadır.

İşyeri, Ofis Tipi Dezenfektan

İşyerinizdeki yüzeylerde doğru tip dezenfektanların düzenli olarak kullanılmasının, soğuk algınlığı, grip ve güncel olan koronovirüs gibi diğer hastalıkların yayılmasını önlemede kritik bir rolü vardır. Piyasada birçok dezenfektan türü olduğu için, işyerinizi, ofisinizi ve içindeki insanları en iyi koruyacak işyeri dezenfektan ilacı seçilmeli ve uygulanmalıdır. İşyeri dezenfektan fiyatları, konsantrasyon oranları ve içerik kalitelerine göre değişiklik göstermektedir.

Dry Center’ın işyeri dezenfeksiyon için kullandığı ofis tipi sıvı dezenfektan en yüksek standartlara sahiptir: Virüsleri %99,999 öldürür, dermatolojik olarak test edilmiştir, toksik değildir, insan, evcil hayvan ve bitkilere zarar vermez, alerji yapmaz, çevre ve sağlık dostudur. İş yeri dezenfektanı, üretiminde su, oksijen, hidrojen peroksit ve gümüş kullanıldığı için ekolojiktir.

İşyeri Dezenfekte Firmaları

İşyeri dezenfekte firmaları, dezenfeksiyon makinesi ve dezenfektan kullanarak iş yerlerinde hijyen sağlayan şirketlerdir. Son dönemde, ağırlıkla İstanbul, Ankara ve İzmir’de kurulan firmalar arasından bir işyeri dezenfekte firması seçecekseniz bazı kriterlere dikkat etmenizde fayda olacaktır. Özellikle işyerleri için dezenfekte fiyatları, kullanılması gereken asgari dezenfeksiyon malzemeleri maliyetinin bile altında olan firmalardan uzak durmak gerekir.

Dry Center, asıl işi işyeri temizliği olan ve dezenfeksiyon hizmetine olan talepten dolayı düşük standartlarda hizmet veren işyeri dezenfekte şirketlerinden çok daha fazlasıdır. Müşterilerimizin hijyen ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için iki aşamalı önleyici dezenfeksiyonu geliştirdik. Bu üstün dezenfeksiyon stratejisi, Dry Center’ı diğer işyeri dezenfekte şirketi olarak faaliyet gösteren firmalardan ayırır. Dry Center, çalışanları ve müşterilerini herhangi bir enfeksiyon riskine karşı proaktif önlemler alarak korumak isteyenler için en iyi ofis dezenfeksiyon firması anlamına da gelir.

İşyeri Dezenfekte İstanbul

İşyeri dezenfekte İstanbul işletmeleri ve işyerleri için özellikle üzerinde durulan bir konudur. İstanbul'un Türkiye'nin en kalablık şehri olması ve korona vakalarının en fazla İstanbul'da görülmesinin bunda payı büyüktür. Dry Center, İstanbul işyeri dezenfekte firması olarak İstanbul'un 39 ilçesi için de hizmet vermektedir.

Dezenfeksiyon hizmeti verilen İstanbul İlçeleri; Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ve Zeytinburnu'dur.

İşyeri Dezenfekte Hizmetleri

işyeri mağaza dezenfekte

Mağaza Dezenfekte

Harika bir iş kurmak için çok çalıştınız. Artık daha fazla müşteriye hizmet verirken itibarınızı korumak istiyorsunuz. İster caddede isterse Alışveriş Merkezi’nde olsun bütün perakende mağazaları için verdiğimiz mağaza dezenfekte ile hem markanızı korumak hem de çalışanlarınızın ve müşterilerinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Ayrıca, tercih edilirse iş aksamalarını sınırlandırmak adına mesai saatleri dışında mağaza dezenfeksiyon hizmetini tamamlamak için sizinle birlikte çalışabiliriz. Dry Center, mağazanız için en iyi işyeri dezenfektanı ve en gelişmiş dispersal teknolojisi ile etkin bir mağaza dezenfeksiyonu sağlar. Uygun mağaza dezenfekte fiyatları ile hizmet almak ve işinize odaklanmak için Dry Center’ı hemen arayabilirsiniz.

Cafe - Restoran Dezenfekte

Cafe ve restoran müşterileri, temizlik ve hijyen konusunda endişelenmeden tatmin edici lezzetlerin tadını çıkarmayı beklerler. Bu nedenle, tüketicilerin içecek, yiyecek hizmeti alırken en çok hassasiyet gösterdiği gıda sektörü için cafe dezenfekte ve restoran dezenfekte taviz verilemeyecek konulardır.

Masa, sandalye, koltukların yanı sıra barista tezgahı, bar bankosu ve mutfak yüzeyleri virüs, bakteri ve mikropların barınabileceği yerlerdir. Dry Center; lokanta, pastane gibi iş yerlerini de kapsayan profesyonel işyeri dezenfekte hizmetini uygun cafe, restoran dezenfekte fiyatları ile verir! Dry Center’ın benzersiz cafe dezenfeksiyon ve restoran dezenfeksiyon uygulaması, gıda sektörünün bütün taleplerine yanıt verecek şekilde geliştirilmiştir.

Fabrika Dezenfekte

Fabrikalar; otomotiv, tekstil, gıda, makine, enerji, kimya gibi sanayi kollarında üretim yapan önemli sanayi kuruluşlarıdır. Fabrikalardaki iş gücünü sağlayan fabrika çalışanlarının bir arada çalışması, koronavirüs dezenfekte konusunun aksatılmadan yapılmasını gerektirir. Özellikle de COVID-19 nedeniyle fabrikaların kapatıldığı haberleri bu kadar yaygınken.

işyeri cafe restoran dezenfekte

Fabrika dezenfeksiyonu, Dry Center uzmanlığında yapılırsa corona dezenfekte için en etkili önlemdir. Uygun fabrika dezenfekte fiyatları ile hizmet almak, üretimlerin daha hijyenik bir fabrikada yapılmasını destekleyecektir. Fabrika dezenfektanı ile kısmi uygulama yapılması veya çalışanların el dezenfektanı kullanması, fabrika hijyeni için önemli ama yetersiz uygulamalardır.

Okul Dezenfekte

Çocuklar, okullarda soğuk algınlığı, grip, bronşit ve diğer hastalıklara neden olan mikropları kolayca alabilir ve bunları hızlıca yayabilirler. İşyeri dezenfeksiyon hizmetleri arasında yer alan okul dezenfekte ile okullardaki sınıf, oyun odası, spor salonu, tuvalet gibi bölümlerde potansiyel bulaşılara karşı gerekli koruyucu tedbirler alınmış olur.

Okul dezenfeksiyon; kreş, yuva, anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise, kolej, yüksek okul ve üniversite gibi bütün öğretim, eğitim kurumları için uygundur. Dry Center, kaliteden ödün vermeden uygun okul dezenfekte fiyatları ile okullardaki eğitimin güvenli olarak yapılmasına katkı sağlar. İş yeri dezenfektesi ve hijyenik okullar sayesinde öğretmenler, çocuklar, ebeveynler kendilerini daha iyi hissederler.

Spor Salonu Dezenfekte

Spor salonları dezenfekte edilmezlerse virüs, bakteri ve mikropların yayılması için önemli riskler içerirler. Sporcular, antrenörler ve çalışanlar; egzersiz ekipmanları, soyunma odaları, duşlar gibi nemli alanlardan her an enfekte olabilirler. Spor salonu dezenfekte hizmeti ile sağlıklı spor yapmaya imkan tanınmış olur.

Spor salonu dezenfeksiyonu ayrı bir uzmanlık gerektirdiğinden, hizmetin Dry Center gibi biyolojik olarak güvenli ortamlar yaratan bir firmadan alınması önemlidir. Dry Center, spor salonu dezenfeksiyon fiyatını kalitesine göre en makul fiyatlarla belirlemiştir.

İşyeri Dezenfekte ve Sık Sorulan Sorular

İşyeri Dezenfekte Nedir?

İşyeri dezenfekte, işyerindeki zararlı mikroorganizmaların bakterisidal, virüsidal, fungisidal ve sporisidal özellikteki nano gümüş dezenfektanlar ile dezenfekte edilmesidir. Alınacak hizmetten beklenen faydanın görülmesi için öncelikle Dry Center gibi konusunda uzman bir işyeri dezenfeksiyon firması seçilmelidir.

İşyerimi Neden Dezenfekte Etmeliyim?

İşyerleri ve ofisler, gün içinde aktif çalışmanın ve bol hareketin olduğu yerlerdir. Ve, bir yüzeye her dokunduğumuzda varsa elimizdeki virüs ve bakterilerimizi geride bırakırız, bu da aynı yüzeye dokunduğunda başkalarının da bu patojenlere bulaşması demektir.

Sonunda, eller bir şekilde yüze (gözler, burun, ağız) götürüldüğünde artık bir enfeksiyona bulaşmak işten bile değildir. Ayrıca çalışmalar, virüslerin bir yüzeye bırakıldıktan sonra günler boyunca yaşayabileceğini ve potansiyel olarak bir kişiyi enfekte edebileceğini göstermektedir. Bu yüzden, işyerlerinin dezenfekte edilmesi önemli bir çalışan sağlığı konusudur.

Hangi Sıklıkla İşyerleri Dezenfekte Edilmelidir?

İşyerleri için ideal işyeri dezenfekte etme sıklığı minimum ayda birdir. Çalışan, müşteri veya ziyaretçi yoğunluğunun fazla olduğu işyeri, ofis, mağaza, fabrika gibi işletmelerde bu süre kısaltılabilir. Herhangi bir koronavirüs şüphesinde ise çalışmayı hemen durdurmak ve en kısa sürede işyerini dezenfekte etmek gerekir.

İşyeri Dezenfektesi Öncesi Hangi Hazırlıklar Yapılmalıdır?

İşyeri dezenfektesi öncesi çok detaylı olmayan bazı hazırlıklar yapılmalıdır: Elektrikle çalışan ve elektronik cihazların kapalı konuma getirilmesi, klima ve havalandırma ünitelerinin kapatılması, açıktaki gıda ürünlerinin ve kaplarının kaldırılması, çalışanların iş yerinden çıkarılması ve hassas kağıt malzemeler ile resmi belgelerin kapalı yerde korunması. İşyerindeki mobilya, koltuk gibi sabit eşyalar ise iş yeri dezenfekte sırasında yerlerinde kalabilirler.

İşyeri Dezenfeksiyonu Öncesi Temizlik Yapılmalı mı?

İşyeri dezenfeksiyonu öncesi temizlik yapılması dezenfektanın dezenfekte edilecek yüzeylere daha iyi tutunmasına yarayacaktır. İşyeri temizliği zorunlu olmasa da kaba kir, döküntü ve kırıntıların bulunduğu zeminlerde silinmesini tavsiye ederiz. Bu işlem için profesyonel yüzey temizleyicilerine ihtiyacınız yoktur, rutin temizlik malzemeleri (Sabun, arap sabunu, deterjan, klor, amonyak, gliserin katkılı ürünler) işinizi görecektir.

İşyerimi Dezenfekte Etmek için Neden Dry Center’ı seçmeliyim?

Dry Center İşyeri Dezenfekte; virüs, bakteri, alerjen ve zararlı organizmaların çalışma alanınıza yayılmasını önlemek için eksiksiz bir dezenfeksiyon hizmetidir. Dezenfekte etme işlemimiz, temas ettiği işyeri, ofis yüzeylerindeki tüm patojenlerin % 99,999'unu öldürür.

İşyeri dezenfekte uzmanımız dezenfeksiyondan önce gereksinimlerinizi karşılayan bir plan hazırlayacak, dezenfeksiyondan sonra ise önerilerde bulunacak ve günlük çalışma rutininize bir enfeksiyon önleme programı dahil edecektir.

Kimler İşyeri Dezenfektan Hizmeti Almalıdır?

İşyeri, ofis dezenfeksiyon hizmetini birden fazla çalışanın ve insan trafiğinin olduğu bütün işletmelerin alması yerinde olacaktır. Bu işletmeler için otel, plaza, ofis, hukuk bürosu, fabrika, şantiye, satış yeri, sanat atölyesi, kuaför, eczane, çiçekçi, kırtasiye,kuru temizleme, çamaşırhane, halı yıkama, lostra, terzi, çilingir, büfe, kantin, cafe, restoran, kuyumcu, matbaa, akaryakıt istasyonu, taksi durağı gibi günlük hayatta kullandığımız birçok işyeri örnektir.

İşyerlerinin Sadece Belirlenen Yeri Dezenfekte Edilir mi?

Optimum bir işyeri dezenfeksiyon, işyerleri ve ofislerin bütünsel bir yaklaşımla dezenfekte edilmesiyle sağlanabilir. Yine de, talebiniz doğrultusunda örneğin bir ofisin resepsiyon, toplantı odası, çalışma odası, mutfak, banyo, tuvalet, asansör, merdiven boşlukları, depo gibi bazı bölümlerinden bir veya birkaçını dezenfekte edebiliriz. Benzer şekilde, ofiste cam, ahşap, metal, paslanmaz çelik, tezgah, lavabo gibi kısmi bölümleri hedefleyerek de ofis dezenfekte hizmeti verebiliriz.

İşyeri Dezenfeksiyonu Hangi Virüslere Karşı Etkilidir?

İşyeri dezenfekte etme, geniş spektrumlu mikroorganizmaların deaktivasyonunu sağlayacaktır: Corona (COVID-19), E. Coli (Koli Basili), stafilokok, grip virüsü (influenza), domuz gribi, hepatit A, salmonella bakterisi, norovirüs, rotavirüs, H1N1, SARS, MRSA

Virüsler dokunma yoluyla kolayca bulaşır. Çalışma alanınızın düzenli olarak dezenfeksiyonu, grip mevsimi ve yıl boyunca sizi ve çevrenizdekileri sağlıklı tutmanın en iyi yoludur.

İşyerindeki Elektronik Cihazlar Nasıl Dezenfekte Edilir?

İşyeri ve ofislerde; telefon, televizyon, kurumsal monitör, projeksiyon cihazı, yazıcı, fotokopi makinesi gibi birçok elektrikli ve elektronik cihaz kullanılır. İşyeri dezenfekte edilirken bu cihazlar üzerinde sert kimyasalların (amonyak, izopropil alkol, etil alkol vb.) kullanılması, geri döndürülemez hasarlara neden olabilir.

Neme karşı duyarlı olan bu tip eşyalar, doğru malzeme ve hassas uygulamalarla dezenfekte edilir. Önce, mümkünse elektronik cihazların fişini çekin veya elektriklerin kesin. Sonra, bir dezenfektan mendil kullanarak nazik hareketlerle cihazların yüzeylerini silebilirsiniz. Elektronik eşyaların televizyon kumandası, klima kumandası, klavye, mouse gibi aksesuarlarını benzer teknik ile dezenfekte etmem mümkündür. Yine de, tamamen emin olmadığınız durumlarda bu hassas cihazlar için profesyonel hizmet almanızı öneririz.

Araç Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

İşyerlerinde kullanılan araçları da kapsayan araç dezenfeksiyonu, iki aşamalı önleyici dezenfekte ile yapılır:

 • Koruyucu giysiler ile donatılmış teknisyenlerimiz aracın sık dokunulan kapı kolu, direksiyon simidi, vites topuzu, ayna gibi yerlerini tek yöne doğru siler.
 • Aracın içi çevre dostu, toksik olmayan, çocuklar, evcil hayvanlar için güvenli olan ve araç içi hava kalitesini artıran bir dezenfektanın püskürtülmesiyle dezenfekte edilir.

Dry Center'da standart araba, araç dezenfeksiyon fiyatı 79 TL, plus hizmet fiyatı 149 TL'dir. Fiyatlar, düzenlenen kampanyalar ve dezenfekte hizmeti verilen araç tipine göre değişebilmektedir. Araç dezenfekte hizmeti verilen bazı araç tipleri: Otomobil, motosiklet, servis aracı, minibüs, otobüs, kamyon, tır, tekne, yat, helikopter, uçak

Ozon Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Ozon dezenfeksiyon, patojenleri yok eden ozon gazının ozon jeneratörü ile birlikte kullanılmasıyla birlikte yapılır. Ne var ki, ozonun virüsler için yok edici etkisi çalışan insanlar için güvenli olan ozon yoğunluğunun aşılması demektir. İşyeri ozon dezenfeksiyonun olumsuz yanı, çalışanların sağlık açısından kalitesiz bir havayı soluması olacaktır.

Ayrıca, kullanılan ozon dezenfekte makinesi ve yöntemi ile ilgili dünyada genelgeçer standartlar henüz oluşmamıştır. FDA’nın (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) sayfasında ozon dezenfeksiyon hakkında ek bilgiler yer almaktadır: Ozon Dezenfeksiyonda Kullanılan Cihazlar

Ultraviyole (UV) Işık Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

UV dezenfeksiyon, doğada bulunan ultraviyole ışıkların lambalarla üretilmesi ve kontamine olmuş yüzeylere tutulmasıyla yapılır. Bununla birlikte; işyeri dezenfekte ederken bulaşıcı bakteri, virüs ve mantarları öldürmek için etkili olan tek ultraviyole ışık türü UVC’dir ve UVC, cilt ve gözlerde kalıcı hasar bırakabilecek kadar tehlikelidir.

UV radyasyonunun zararlı etkiye neden olmadan kullanılması için UV light teknolojisi geliştirmesine devam edilmektedir. Spektrumun daha kısa, daha enerjik bir ışık dalgaboyundan oluşan UVC ile ilgili standartlar, dünyada söz sahibi olan kurumlar tarafından henüz onaylanmamıştır. İşyeri UV dezenfeksiyon konusu bazen gündeme gelmektedir, özellikle ultraviyole ışık kullanılan dezenfeksiyon kabini ve dezenfeksiyon tüneli gibi cihazlar ise insan geçişi için kesinlikle uygun değildir.

Çamaşır Suyu ile Yüzey Dezenfeksiyonu Yapılır mı?

Çamaşır suyu dezenfektan mıdır sorusuyla sık karşılaşırız ve evet, çamaşır suyu iyi bir dezenfektandır. Çamaşır suyunun olumsuz yanı ise çok güçlü olmasından dolayı birçok malzeme için yıpratıcı özellikte olmasıdır. Yüzey dezenfeksiyonu olarak kullanılırken mutlaka talimatına göre seyreltilmesi gereken çamaşır suyu, bu haliyle de genel işyeri dezenfekte için uygun olmaktan uzaktır.

Sirke, Karbonat, Kolonya ile İşyeri Dezenfekte Edilir mi?

İşyeri dezenfektan yapımında ismine yer verilen sirke, karbonat, çam ağacı yağı ile lavanta, limon, okaliptüs, karanfil, tarçın ve kekik yağlarının dezenfekte etkisini kanıtlayan bir araştırma henüz yoktur. İşyeri dezenfeksiyon için sirke ve karbonatın dezenfektan halde kullanımı, istenen sonuçları vermeyecektir.

Kolonya, minimum %60-70 alkollü olmak koşuyla el dezenfektanı olarak en başarılı ürünlerden birisidir. Elde, ciltte tahrişe neden olmaması için yüksek alkol bazlı dezenfektan ve kolonyaların kullanımından kaçınmak gerekir. Kolonyalar, içindeki etil alkolün uçucu olmasından dolayı işyeri, ofis dezenfekte etmek için ortam dezenfektanı olarak kullanılamazlar.

İşyeri Dezenfeksiyonuyla İlgili Ek Kaynaklar

Sayfa içinde olabildiğince mesleki bilgilerimize ve ilgili kaynaklara yer vermeye çalıştık, bunlara ek olarak CDC'nin (ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri) Tesisinizi Temizleme ve Dezenfekte Etme ve Toplum Tesisleri için Temizlik ve Dezenfeksiyon sayfalarından farklı bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı'nın COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi sayfasında COVID-19 Salgınında İşyerlerinde Alınması Gereken Önlemler konusunda bilgiler bulunuyor.

Dezenfeksiyonla ilgili öğrenmek istediğiniz başka bir bilgi olursa, bizimle her daim iletişim kurabilirsiniz, sorularınızı cevaplamaktan memnuniyet duyarız.

Ücretsiz Danışmanlık İçin Hemen İletişime Geçin!