dry center reklam alanı

Sakız Lekesi Nasıl Çıkar ?

Sakız

Günümüzde sakızlar, normal kauçuktan daha yumuşak sentetik bir kauçuktan yapılırlar; ısındıklarında hemen yumuşar ve dondurulduklarında ise sertleşirler. Bu madde, şeker ve başka tatlandırıcılarla karıştırılarak “sakıza” dönüştürülür ve sakızı çiğnediğinizde ağzınıza aroma verir.

Sakız Lekesi

Ayakkabılara, kumaşlara veya parmaklara bulaşmış sakız görmek, kimsenin karşılaşmak istediği bir durum değildir.
Elleriniz sözkonusu olduğunda, en azından çabucak yıkayarak sakız sorununu lekeye dönüşmeden halledebilirsiniz. Fakat giysiler, döşemelik kumaşlar veya halılar gibi başka ev eşyalarına bulaşan sakız ve sakız lekesi ile mücadele etmek çok daha zorludur.

Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?

Giysinize, halınıza veya başka bir yüzeye sakız mı yapıştı ? Bu durumlara en çok sakızlarıyla oynayan çocuklar veya çiğnendikten sonra lalettayin ortalığa bırakılan sakızlar neden olur.

Yapışkan olan sakız, bulunduğu yerden çıkarılsa bile özellikle gözenekli yüzeylerde sakız lekesi bırakırlar. Neyse ki, sakız ve sakız kaynaklı lekeler çıkarılır iken faydalanılabilecek birkaç püf noktası vardır:

Sakız Çiğnemenin Bazı Faydaları

Yapışan sakızlar, çoğunlukla sıkıntı yaratan lekeler oluştursa da, aslında sakız çiğnemenin bazı faydaları vardır. Örneğin; yemekten sonra şekersiz sakız çiğnenmesi, dişler için faydalıdır ve sakız çiğnemek, konsantrasyona da yardımcı olabilir.

Sakız Lekesi için Ek Bilgiler

Sakız lekesi çıkarılırken en fazla yapılan yanlış, sakız lekesi oluşur oluşmaz çıkarmaya çalışmaktır. Bu uğraşı sırasında sakız lekesini çıkarmak bir yana yapışan sakız, kuvvetle muhtemel istenmeyen alanlara da bulaşacaktır. Bu yüzden sakız lekesi oluştuğu an panik yapmamanız ve yukarıdaki giysideki sakız lekesi nasıl çıkar ve halıdaki sakız lekesi nasıl çıkar linklerindeki uygulamaları takip etmeniz sakız lekesi çıkarma için izleyebileceğiniz en iyi yol olacaktır.
Sakız lekesini doğru uygulamalarla bulunduğu kumaş dokusundan veya halı elyafından büyük oranda çıkarabilirsiniz. Bu arada, şekerli sakızlardan kaynaklanan sakız lekesinin çıkarılmasının, şekersiz olan sakızlara göre daha zor olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

Dry Center Uyarı

Bu sitede, sakız ve sakız lekesi nasıl çıkar konusunda verilen tavsiyelerin uygulanması piyasada satılan birçok sakız lekesi temizleme ürününden hem daha hesaplıdır hem de daha basittir. Bununla birlikte tavsiye niteliğinde olan bu püf noktalarının, sakız lekesi çıkarılır iken uygulanması tamamen uygulayan kişinin inisiyatifindedir ve Dry Center, sakız ve sakız lekesinin tamamen çıkarılabileceğini garanti etmez.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!