dry center reklam alanı

Kuru Temizleme Ne İşe Yarar?

Kuru temizleme; hassas süreçleriyle, kumaş liflerindeki büzülmenin, doku hasarının ve renk kaybının önüne geçerek giysilerin “yeniye en yakın bir şekilde” kalmasına yarar. Tüm dünyada en çok talep gören tekstil bakım hizmeti olarak ön plana çıkan kuru temizlemenin birçok faydası bulunur.

Kuru Temizlemenin Eşsiz Faydaları

Giysilerin ömrünü uzatır: Teknik olarak; üretim sürecinde kumaş lifleri, ipliği korumak ve ürünün şekli sağlamak için gerilir. Giysiler evde yıkanırken kullanılan su, bu gergin kumaş liflerine nüfuz ederek onları büzer ve deforme eder. Kuru temizleme sıvısı, kumaş dokularına sudan daha nazik davranarak onların renk, parlaklık ve formlarının korunmasını sağlar. Bunun da en büyük faydası, orijinal yapıları korunan giysileri daha uzun süre kullanmanız olacaktır.

Hayatınızı kolaylaştırır: Yapmanız gereken tek şey kıyafetlerinizi bırakmak ve geri almaktır. Kuru temizleme ile kalite ve rahatlık elde ederken, giysileri çamaşır makinesinde yıkamak ve ütü yapmak gibi sıkıcı işlere saatler harcamanıza gerek kalmayacaktır. Kuru temizleme, hayattaki daha önemli detayları takip etmeniz için size daha fazla zaman sağlayan değerli bir hizmettir.

Kuru temizleme hijyeniktir: Kuru temizleme işlemi, ısıları ve kimyası gereği; virüs, bakteri ve mikropları öldüren, en hijyenik tekstil temizleme yöntemidir. Kuru temizleme; kullanılan özel çözücüler, yüksek ısıda kurutma ve sıcak buharla ütüleme ile giysilerdeki zararlı mikroorganizmalara karşı hijyen sağlar.

Tasarruf sağlar: Bir maliyet olarak görülebilen kuru temizleme, giysilerinizi daha uzun süre kullanmanıza, dolayısıyla yenisini satın alma sıklığını azaltmanıza yarar. Toplam maliyet-fayda dengesinde, kuru temizlemenin faydaları, önemli tasarrufların sağlanmasına neden olur.

Değerleri korur: Özel anlarımızın vazgeçilmez parçası olan kıyafetlerimiz, birçok durumda etiket fiyatlarından daha fazla bir anlam taşır. Bu kıyafetlerin aile yadigarı olmaları, önemlerini bir kat daha arttırır. Tekstil ürünleri için en hassas işlem olan kuru temizleme, sadece bir kıyafeti değil, bir anıyı da korur.

Farklı ürünlere, farklı kumaşlara hitap eder: Dry Center; pantolon, ceket, mont, gömlek, takım elbise gibi günlük giysilerin yanı sıra gelinlik, abiye elbise, deri, süet, nubuk, kürk gibi kıyafetlerde de uzmanlaşmıştır. Bu uzmanlık; bütün kumaş çeşitleri (Pamuk, ipek, keten, yün, kaşmir, kadife, polyester, naylon, lycra, akrilik, asetat, rayon, viskoz) için geçerlidir.

Sadece kumaşı değil, üzerindeki her şeyi korur: Kuru temizlemenin yararları, sadece kumaşlara yaptığı nazik dokunuşlardan ibaret görülmemelidir. Kumaş üzerinde bulunan bütün aksesuarlar (zincir, fermuar, çıtçıt düğme), süslemeler (Taş, pul, payet, boncuk, trok, sim), kaplamalar (pili, nakış, dantel, tül, fırfır, brode işlemeler), bu hassas yaklaşımlardan yararlanır.

Lekeleri çıkarır: Leke çıkarmada kuru temizlemenin yararı, uzman düzeyinde, karmaşık teknikler ve özel leke çıkarıcıların kullanılmasıyla sağlanır. Her lekenin, her kumaştan tamamen çıkarılması mümkün olmasa da bu durum, kuru temizlemenin en iyi leke çıkarma işlemi olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir, tıpkı istisnaların kaideleri değiştirmeyeceği gibi.

Kırışıklıklara karşı birebirdir: Kuru temizleme, güçlü ütüleme ekipmanları sayesinde, giysilere; canlı, kırışıksız, buruşmayı zorlaştıran yeni bir görünüm kazandırılmasına yarar. Ayrıca, giysilerinizi kuru temizlemeye götürerek, hafta sonunuzu sıcak bir ütü masası başında geçirmek zorunda kalmazsınız.

Ev işlerine yardımcıdır: Kuru temizlemeler, sadece kıyafetleri temizlemez. Dry Center; yorgan, battaniye, perde gibi ev tekstillerini temizleyerek ev işlerinde size destek olur. Halılarınız söz konusuysa, Dry Center profesyonel halı yıkama hizmeti de vermektedir.

Sararmaların önüne geçer: Tekstil ürünleri yeteri kadar ve iyice temizlenmezse, yiyecek, içecek ve diğer yağlı maddelerin neden olduğu lekeler, istenmeyen sararmalara neden olur. Sarı renkte başlayıp oksitlenme ile kahverengiye dönüşen bu lekelerin çıkarılması, ilerleyen zamanla çok daha zor hale gelir. Kuru temizleme, en baştan bu durumlara karşı derinlemesine temizlik yapar.

Güve ve böcekler için önleyici tedbirdir: Giysileri derinlemesine temizlemek, güve ve diğer böcek hasarlarını önlemenin ilk adımıdır. Güveler; parfüm, yiyecek kokularına, her türlü gıda artığına ilgi duyarlar ve giysilerde hasara neden olurlar. Bu tehditlere karşı alınacak bakım tedbirleri, kuru temizleme faydaları arasındadır.

Kuru temizleme yararları, bu sayfada yer alan bilgilerle sınırlı değildir: Kuru temizleme Yaptırmanın Faydaları, Kuru Temizleme Yaptırmanın Avantajları, Sık Sorulan Sorular linklerine tıklayarak ek bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!