dry center reklam alanı

Abiye Elbise Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Abiye Elbise Kuru Temizleme

Abiye; düğün, davet, nişan, kına gecesi, balo, kokteyl, mezuniyet töreni gibi özel günlere katılanların başroldeki elbisesidir. Kadınlar için güzel anların sembolü olan abiyeler, giyildikleri günün sonunda temizlik işlerinin neden bu kadar önemli olduğu gerçeğiyle de bizi baş başa bırakır. Çünkü, tüm bu heyecan verici aktiviteler sırasında oluşan makyaj, deodorant, yiyecek, içecek lekeleri ve çeşitli kirlenmeler, abiye elbisenin benzersiz görünümü için istenmeyen tehditlere neden olurlar. Bu tehditleri bertaraf etmenin ve gelecekteki sararmaları önlemenin tek yolu, abiye elbisenin kuru temizleme yapılmasıdır.

Abiye Elbise Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Kumaş tanımı, aksesuarlar ve bunların elbiseye tutundurma metodu, leke ve kirlerin tespiti gibi uzman belirlemeleriyle abiye elbise kuru temizleme yapılır.

  • Kumaş: Evet, bir elbiseye herhangi bir temizlik işlemi yapmadan önce kendinize sormanız gereken ilk soru kumaşıdır. Çünkü, farklı kumaşlar, farklı bakımlar demektir. Özellikle; ipek, şifon, tafta, kadife, saten abiye elbise kumaşları çok hassastır ve yapılan her işlemde fazladan dikkat gerektirirler.
  • Aksesuar: Birçok abiye elbise üzerinde; onları daha şenlikli, ışıltılı gösteren taş, pul, payet, boncuk, trok, sim gibi süslemeler bulunur. Bu sevimli malzemeler, abiye elbiseye yapıştırıcılar veya küçük dikişlerle tutturulurlar ve genellikle dayanıklı bir yapıya sahip değillerdir. Bu yüzden, en uzman ellerde işlem görmelidirler. Benzer hassasiyet; zincir, fermuar, çıtçıt düğme ve pili, nakış, dantel, tül, fırfır, brode işlemeli abiye elbiseler kuru temizleme yapılırken de gereklidir.
  • Leke ve Kirler: Güzel bir gece yaşarken, dans ederken abiye elbiseniz kirlenir mi diye gereksiz düşüncelere kapılmayarak en doğrusunu yaparsınız. Ancak, yeni günde elbisenizi Dry Center’a ne kadar erken getirirseniz, abiye elbisenize o kadar iyilik yapmış olursunuz! Abiye elbisenin maruz kaldığı görünür, görünmez leke ve kirlerin elbise üzerinde kaldığı her an, elbiseden çıkarılmaları daha da zorlaşacaktır. Kaynağını bildiğiniz leke ve kirleri önceden belirtmeniz, abiye elbise kuru temizleme yaplırken faydalı olacak bilgilerdir.

Bu faktörlere dikkat edildikten sonra yapılacak standart işlemler için kuru temizleme nasıl yapılır linkini tıklayabilirsiniz.

Abiye Elbise Kuru Temizleme Ne Kadar Sürer?

Düz bir abiye elbise kuru temizleme 2-3 saat sürerken, özellikli bir abiye elbise kuru temizleme 1-2 gün sürer. Taşlı, pullu, payetli, boncuklu, troklu, simli abiye elbiseler kuru temizleme yapılmadan önce bu süslemelerin kaplanması, korumaya alınması gerekebilir. Ürün bakım etiketi; tüm bu dekoratif parçalar için yapılacak işlemlerin garanti belgesi niteliğindedir. Buna karşın; deri parçalar sıyrılıp soyulabilir, plastikten yapılmış malzemeler çözücüye dayanamayabilir veya metal parçalar oksitlenip renklerini kaybedebilir. Bu durumdan, en hassas işlemi yapan kuru temizlemeci değil, üretim sürecinde gerekli ön testleri yapmayan üretici veya satıcı firma sorumludur.

Abiye Elbise Kuru Temizleme ve Sık Sorulan Sorular

Abiye Elbise Makinede Nasıl Yıkanır?

Sadece; ipek, şifon, tafta, kadife, saten gibi suyla temas etmemesi gerekenler değil, pamuk veya polyester kumaşlı abiye elbiselerin de evde çamaşır makinesinde yıkanması, sizin için kuru temizlemeden daha pahalıya gelebilir. Çünkü, önemli riskleri olan yıkama işleminden sonra kendinize yeni bir abiye elbise satın almanız uzak bir ihtimal olmayacaktır. Gelinlik, kaftan, bindallı, tuvalet, şifon elbise, tesettür abiye elbiseler makinede yıkanırken benzer risklere sahiptir. Abiye elbise makinede nasıl yıkanır sorusu için, evde kuru temizleme nasıl yapılır sayfasından evde ve kuru temizlemede yapılabilen işlemlerle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Abiye Elbise Elde Nasıl Yıkanır?

Abiye elbise, görece büyük giyim ürünleridir. Suyun doğal lifleri şişirerek dokulara zarar vermesi faktörü bir yana, bu büyüklükte bir giysiyi elde yıkayarak sonuç almanızın zorlukları vardır. Abiye elbiseye; doğal vücut yağı, ter, şarap, pasta, çikolata, ruj, çim lekesi gibi görünür, görünmez lekeler ve kirler bulaşmış olabilir. Abiye elbise elde nasıl yıkanır bilgileri, tam bir temizlik yapıldığından ve ileride bir sararma yaşanmayacağından emin olmanızı sağlamayacaktır.

Simli Abiye Elbise Nasıl Yıkanır?

Simli abiye elbiselerde yaşanabilen önemli bir sorun simlerin dökülmesidir. Benzer sorun; taşlı, pullu, payetli, boncuklu, troklu abiye elbiselerde de olabilirken, dökülme riski en fazla, sim olan abiye elbiselerdedir. Simli abiye elbise elde yıkanır, temizlenir ise de sonuç farklı olmayacaktır. Bu yüzden; simli abiye elbise nasıl yıkanır konusunda verebileceğimiz en iyi tavsiye; bu hassas ürünlerin Dry Center’da temizlenmesini ve korunmasını sağlamanızdır.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!