Ev Dezenfekte

ev dezenfeksiyon kampanya Ev dezenfekte için işinizi şansa bırakmayın, hijyeni bir ileri seviyeye taşıyan Dry Center ile güvenli tarafta olun!

Günün sonunda evde olmak kadar, insanı iyi ve güvende hissettiren çok az şey vardır. Bu denli özel olan evlerimizin, COVID-19’un neden olduğu son koronavirüs salgınında, görünürde temiz olmaktan daha fazlasına ihtiyaç duyduğu gerçeğiyle de tanışmış olduk.

Ellerimizi düzenli olarak sabunla yıkamak, evi silerek temizlemek veya yüzeylere dezenfektan sıkmak, virüs ve bakterilere karşı evde alınabilecek önlemler arasındadır. Ama kendimizi ve sevdiklerimizi korumak için yeterli değildir. Bu aşamada devreye ev dezenfekte hizmeti girer.

Ev Dezenfekte Hizmeti

İnsanların zararlı mikroorganizmaları alıp eve getirmeleri hayatın bir gerçeğidir. Evdeki bu patojenlere karşı manuel olarak dezenfektan sıkmak; zaman alıcıdır, yoğun işgücü gerektirir ve yalnızca bu uygulamayı yapan kişi kadar iyidir. Dahası, bu dezenfeksiyon tekniği ve iyi bir performansla bile evdeki toplam yüzeylerin ancak %35’ine ulaşılabilir. Bu yüzden profesyonel dezenfeksiyon hizmeti, sağlıklı bir ev ortamının artık kaçınılmaz bir koşuludur.

Dry Center’ın verdiği ev dezenfekte, işyeri dezenfekte ve araç dezenfekte hizmetleri ise başarısı kanıtlanmış teknikler, gelişmiş ekipmanlar ve uzman ekipler ile etkili bir yerden tavana dezenfektasyonu garanti edecektir!

Dry Center Ev Dezenfeksiyon Hizmeti

ev dezenfekte Dry Center, evinizin hijyenini sizin kadar önemser! Bu doğrultuda, ev dezenfeksiyon hizmetlerimiz, bütün gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve şunları içerir:

 • Nano Gümüş İyon Teknolojisi: Kullandığımız nano gümüş iyonlu dezenfektan, tüm dünyada kabul görmüş yüksek standartları temsil eder. Sağlık Bakanlığı ve Avrupa Birliği Kimya Ajansı (ECHA) onaylı, biyosidal ruhsatlı ürün ve hizmetlerimiz, çevre ve sağlık dostu olup ekolojiktir. İnsanlar (çocuklar, yaşlılar), evcil hayvanlar ve bitkiler için %100 güvenlidir.
 • Eğitimli ve Koruyucu Donanımlı Uzmanlar: Periyodik eğitimlerle konusunda uzman olan teknisyenlerimiz, en güncel prosedürlere sıkı sıkıya bağlıdır. Kullanılan ev dezenfekte yöntemine göre tulum, maske, eldiven, gözlük ve galoş gibi koruyucu giysiler giymektedirler.
 • Bütün Alanların Dezenfeksiyonu Yaklaşımı: Virüs, bakteri ve mikropları öldürmek için sık temas edilen noktaları tek kullanımlık mikrofiber bir bez ve dezenfektanla silerek işe başlarız. Silme işleminden sonra evin her yeri, dezenfektanın mikroskobik damlacıklar şeklinde havaya dağıtıldığı gelişmiş sıvı dispersal teknolojisi ile dezenfekte edilir.
 • ATP Testi ile Kalite Güvencesi: Adenozin trifosfat testi; yüzeylerdeki virüs, bakteri, mikrop yoğunluğunu, risk derecesini ölçen mutlak bir göstergedir. Dry Center, 3M luminometre cihaz ile işlem öncesi ve sonrası ölçümleri yaparak kanıtlı bir ev dezenfeksiyonu sağlar.

Dry Center ev dezenfeksiyon hizmeti; sizi, ailenizi ve sevdiklerinizi korur!

Ev Dezenfekte Nasıl Yapılır?

Dry Center ev dezenfekte, en etkili sonuçlar ve ulaşılması en zor alanlara ulaşmak için gelişmiş makineler ile çeşitli iç mekan dezenfektan uygulama yöntemlerinin bir kombinasyonu kullanılarak yapılır. Bu sayede, hem evdeki virüs ve bakteriler %99,999 dezenfekte edilir hem de güçlü bir antiviral ve antibakteriyel etkiye ulaşılır.

Son teknoloji 3M marka cihazlarla yapılan işlem öncesi ve sonrası ölçümlerle kanıtlanabilir hijyen sağlayan ev dezenfeksiyon aşamaları:

 1. Dezenfekte Planı Oluşturulması: Evler temel olarak aynı özelliklere sahip olsa da birbirinden farklı yapıları ve ev sahiplerinin özel gereksinimleri vardır. Bu sebeple dezenfeksiyon uzmanımız, öncelikle sizi, ailenizi ve evcil hayvanlarınızı korumak için en iyi dekontaminasyon planını hazırlayarak işe koyulur. Özelleştirilmiş bir bakım planı; dezenfekte edilecek evin risk değerlendirmesi, uygulanacak yöntemler, kullanılacak malzemeler gibi spesifik prosedürlerin belirlenmesini içerir.
 2. Yüzeylerin Dezenfektan ile Silinmesi: Dry Center’ın eğitimli çalışanları, potansiyel olarak evin sık temas edilen yüzeylerinde uygulamanın etkisini arttırmak için bu alanları tek kullanımlık bir bezle silerek dezenfeksiyona başlarlar. Işık anahtarları, kapı kolları, dolap ve çekmece kulpları, TV kumandaları, musluklar evdeki yüksek dokunuşlu temas noktalarına örnek olarak verilebilir.
 3. Evin Sisleme ile Dezenfekte Edilmesi: Önce, soğuk sisleme tekniklerini kullanan bir dezenfeksiyon makinesi olan ULV cihazının tankı dezenfektan ile doldurulur. Sonra, oluşturulan sis ve buğu bulutu, evin tüm yüzeylerine toz boya boyası gibi yapışarak en tenha alanları bile dezenfekte eder.
 4. Dezenfeksiyon İşleminin Tamamlanması: Dezenfektan sıkıldıktan sonra havada asılı gibi görünen çok ince mikron partiküllerinin yüzeylere tutunması 15 dakika kadar sürebilir. Bu sürenin ve hizmet bitiş prosedürlerinin uygulanması sonunda ev dezenfeksiyon işlemi tamamlanır, ev tekrar kullanıma hazır hale gelir.

Dry Center, ev dezenfeksiyonu nasıl yapılır ve ev nasıl dezenfekte edilir konularında virüslere son veren en güncel bilgilerle verdiği hizmetleri sürekli geliştirmektedir.

Ev Dezenfekte Fiyatları

Dry Center’ın başlangıç düzeyindeki ev dezenfekte fiyatı 195 TL’dir. Piyasadaki firmalar baz alındığında yüksek standartlarda hizmet vermemize karşın en uygun ev dezenfeksiyon fiyatlarını sunmaya çalışmaktayız. Bu nedenle, güncel ev dezenfekte kampanyası ile evleriniz için 195 TL’den başlayan fiyatlarla hizmet alabilirsiniz.

Tabii ki çoğu hizmet fiyatında olduğu gibi ev dezenfeksiyon fiyatları, uygulama yerlerinin metrekare bazında büyüklüğü ve detaylara göre hizmetin süresi gibi faktörlerden etkilenir. Ev dezenfekte ne kadar konusunda fiyat, kampanya ve diğer analizlerle ilgili ücretsiz danışmanlık için istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapılan dezenfeksiyonun etkinliğinin ev dezenfekte fiyatları ne olursa olsun daha önemli olduğunu da lütfen göz önünde bulundurun.

Ev Dezenfekte Ne Kadar Sürer?

Ev dezenfekte, 100m² bir ev için standart bir hizmet verildiğinde yaklaşık 1 saat sürer. Bu süreye; işlem öncesi yapılan hazırlıklar, sık temas edilen yüzeyleri silmek, ev dezenfektan ilacı ve dezenfekte makinesi ile evi dezenfekte etmek, işlem öncesi-sonrasında yüzeyleri 3M ATP Ölçer cihazla ölçmek dahildir.

1 saat süren bu işlemler, birçok durumda ortam dezenfeksiyonu için istenilen sonuçların alınmasını sağlar. Yüzeylerdeki mikroorganizmaların yoğunluğuna göre ek uygulamalara ihtiyaç duyulursa, ev dezenfekte etme süresinde uzamalar olabilir.

Dezenfekte Makinesi

dezenfekte makinesi Dezenfekte makinesi; ağırlıklı olarak dezenfektan, biyosit, fungisit ve pestisitler kullanılan sisleme makineleridir. Sislemede en çok kullanılan iki ev tipi dezenfekte cihazı ise ULV ve Termal makinelerdir. Hangi tip bir sisleyici seçeceğiniz, kullanım alanına ve hangi tür pestisit uygulamasına ihtiyaç duyulduğuna göre değişebilir.

Ev Dezenfekte Makinesi

Ev dezenfekte makinesi, evi dezenfekte etmek için dezenfektan uygulamaya yarayan makinelerdir. Genel dezenfekte makineleri kullanımında olduğu gibi en çok kullanılan makine modelleri, ULV ve Termal makinelerdir. Evi dezenfekte ederken; ULV makine soğuk sisleme tekniklerini uygular, Termal makine ise bu amaçla ısı kullanır.

Ev Dezenfekte Makinesi Fiyatları

Ev dezenfekte makinesi fiyatları; cihazın markası, kapasitesi, kalitesi ve teknolojisine bağlı olarak minimum 3.600 TL’dir. Dezenfekte makinası fiyatını etkileyen kalite ve teknoloji, ev dezenfeksiyon hizmetinin verimliliği ile maliyetini etkilediği için önemsenmesi gereken faktörlerdir. Ev dezenfekte cihazı alırken cihazın kullanılması düşünülen dezenfektanla uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir.

Dezenfektan

el dezenfektanı Dezenfektan, cansız yüzeylerde ve nesnelerde zararlı mikroorganizmaları yok etmek veya geri döndürülemez şekilde inaktive etmek için kullanılan antimikrobiyal bir pestisittir. Antimikrobiyal ürünler; bakteri, virüs, protozoa, mantar gibi (küfler dahil) mikroorganizmaları yok ederek yayılmalarını engeller. Tüketiciler, dezenfektan olarak en çok el dezenfektanı tercih etmektedirler.

Dezenfektan Nedir?

Bir dezenfektan (yüzey ve nesneler üzerinde) veya antiseptik (cilt, deri üzerinde) bakteri ya da virüs gelişimini önleyen, onları yok eden bir üründür. Dezenfektanlar ve antiseptikler mikroorganizmaların yayılımını engelleyebilir veya ölümcül bir etkiye (bakterisidal, fungisidal, virüsidal, sporisidal) sahip olabilir. Bazı ürünlerse uygulanan dozlara bağlı olarak bu iki etki moduna da sahiptir.

Ev Dezenfekte Firmaları

Ev dezenfekte firmaları, evleri dezenfekte etmek için kurulan şirketlerdir. Birçoğu pandemi sırasında başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin büyük şehirlerinde kurulan bu firmaların hizmetleri genellikle düşük standartlardadır. Ev dezenfekte şirketi fiyatları arasındaki fark da düşük standart kaynaklıdır.

Dry Center, ev temizliği yapan sıradan şirketlerin ötesinde ve Pro-Hijyen standartlarında profesyonel ev dezenfeksiyonu sunar. Başarısı 3M cihazlarla kanıtlanmış uygulamalar, en etkili ortam dezenfektanı ve koruyucu donanımlı, deneyimli teknisyenler, Dry Center’ın tavizsiz hijyeni sağlamasının olmazsa olmazlarıdır.

Ev Dezenfekte ve Sık Sorulan Sorular

Dezenfekte Nedir?

Dezenfekte; cansız yüzeyler, nesneler üzerine dezenfektan uygulanılarak patojenik mikroorganizmaların ortadan kaldırılmasıdır. Dry Center’ın verdiği başarılı hizmetler ile bakteri, virüs, mikrop sayısında istenen konsantrasyona kadar azalma sağlanır. Dry Center, hizmet öncesi-sonrası raporlama yaparak diğer ev dezenfekte eden firmalar ile kıyaslandığında etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış bir hijyen sağlar.

Ev Dezenfekte Nedir?

Ev dezenfekte; evin dezenfekte edilmesi, yani evdeki yüzeylerde bulunan ve hastalıklara neden olan patojenik mikroorganizma yükünün güvenli bir seviyeye düşürülmesi veya ortadan kaldırılmasıdır. Ev dezenfeksiyon firmaları, evi dezenfekte ederken sert yüzeylerde saatlerce, hatta 9 güne kadar aktif kaldığı tespit edilen virüs, bakteri ve mikropları etkisiz hale getirmek amacıyla dezenfektan kullanır.

Biyosit olan, yani zararlı biyolojik organizmaları öldüren dezenfektanların uygulanması, ev dezenfektesi için alınan hizmetin en önemli aşamasıdır.

Evimi Neden Dezenfekte Etmeliyim?

Bir kişi, virüs taşıyan başka bir kişi tarafından daha önce dokunulmuş bir yüzeye veya bir nesneye dokunarak enfekte olabilir. Uygun yüzey dezenfeksiyonu, virüsün yayılmasını yavaşlatmanın en etkili yoludur.Bu nedenle, enfeksiyonu kontrol etmek ve grip, koronovirüs gibi diğer birçok virüsün yayılmasının önüne geçmek için evi dezenfekte etmek gerekir.

Evde temizlik yapmak tek başına hijyen sağlamak için yeterli değildir, ev dezenfeksiyonu yapılan temizliğin kritik bir tamamlayıcısıdır. Evlerin temizlenmesi ile ilgili ev temizliği web sitesinde faydalı bilgilere erişebilirsiniz.

Hangi Sıklıkla Evi Dezenfekte Etmek Gerekir?

Herhangi bir yüzey, hastalıklara neden olan kötü virüs, mikrop ve bakteriler için bir sıçrama tahtası olabilir. Ne kadar iyi ve dikkatli temizlerseniz temizleyin, çoğu temizlik hizmeti hasta eden mikroorganizmaları etrafa iter.Bu nedenle, zararlı patojenlere karşı en az iki ayda bir evinizi dezenfekte etmekte fayda vardır. Yoğun insan trafiği bulunan, çocuklar, yaşlılar gibi virüslere karşı daha duyarlı olanların yaşadığı veya evcil hayvan beslenen evlerse daha sık dezenfekte edilmelidir.

Ev Dezenfeksiyonu Öncesi Hazırlık Yapmalı mıyım?

Ev dezenfeksiyonu uygulamamız çok güvenli olduğu için evlerinizde minimum hazırlık çalışması gerekir:

 • Elektrikli ve elektronik cihazları kapalı konuma getirin.
 • Dezenfektanın yüzeylere tutunması için klima ve havalandırma cihazlarını kapatın.
 • Uygulama yapılacak evdeki açıkta bulunan gıda maddeleri ve kaplarını kaldırın.
 • Yaşam alanından ev sakinlerini ve varsa evcil hayvanları çıkarın.
 • Hassas kağıt malzemeleri ve resmi belgeleri kapalı yerde muhafaza edin.

Evi Dezenfekte Etmeden Önce Temizlik Yapılmalı mıdır?

Zorunlu olmasa bile evi dezenfekte etmeden önce kirli yüzeylerin temizlenmesi, dezenfektanın daha etkili çalışmasını sağlar. Bir toz, kir veya yağ tabakası varsa bu, dezenfektanın yüzeydeki mikroorganizmaları yok etmesini veya etkisiz hale getirmesini engelleyen bir bariyer oluşturabilir. Ev temizliği için özel bir silme malzemesine ihtiyaç yoktur, sürekli tercih ettiğiniz yüzey temizleyicileri (Sabun, arap sabunu, deterjan, klor, amonyak, gliserin katkılı ürünler) kullanabilirsiniz.

Ev Dezenfekte Edildikten Sonra Ne Yapmalıyım?

Ev dezenfekte edildikten sonra kullanılan dezenfektanın yüzeylere iyice tutunması için 15 dakika beklemek gerekir. Bu sürenin sonunda, dezenfekte edilen evin yaklaşık 10 dakika havalandırılması sağlanır. Bu sırada, uzmanımız ev dezenfekte işlemini sonlandırmak için gerekli ölçümleri ve kontrolleri yapar. Artık evinize gönül rahatlığıyla geçebilirsiniz! Dezenfekte sonrası temizlik yapmaya gerek yoktur.

Ev Dezenfekte Çocuklar için Güvenli midir?

Evet, Dry Center’ın ev dezenfekte ederken kullandığı dezenfektan ekolojik olup bebekler, çocuklar ile onların giysi ve oyuncakları için %100 güvenlidir. Bütün ev dezenfeksiyon ürünleri, doğada bulunan su, oksijen ve gümüş gibi doğal malzemeleri içerir, toksik değildir. Çevre ve sağlık dostu dezenfektan, evcil hayvanlar için de güvenlidir.

Kimler Ev Dezenfekte Hizmeti Almalıdır?

Ev, ofis dezenfekte hizmetini, yaşam alanı dışına çıkması ve insan trafiği olan alanlarda vakit geçirmesi gereken aile üyeleri ve çalışanlar almalıdır.Çocuk veya yaşlı aile ferdi olan aileler, bebek bekleyen hamileler, evinde yatalak hastası bakanlar, hastane dönüşü eve gelecek olanlar ve evcil hayvan besleyenlerin bu hizmete ayrıca önem vermeleri gerekir.

Ev veya ofisiniz için COVID-19 ile temastan şüphe ediyorsanız ve kendinizi daha fazla güvende hissetmek istiyorsanız, bizi arayın! Dezenfeksiyon hizmetinin sizin için uygun olup olmadığını değerlendirmekten memnuniyet duyarız.

Evin Sadece Bazı Odaları veya Bölümleri Dezenfekte Edilir mi?

İdeal bir ev dezenfeksiyonu, hizmet verilen yaşam alanlarının komple dezenfekte edilmesi üzerine kurgulanır. Bununla birlikte, tercihe göre evin mutfak, banyo, tuvalet, salon, oturma odası gibi odalarından bir veya birkaçı dezenfekte edilebilir. Benzer şekilde, istenmesi halinde evin sadece cam, ahşap, mobilya, metal, paslanmaz çelik, tezgah, lavabo gibi kısmi bölümleri de dezenfekte edilir.

Korona için Ev Dezenfekte Nasıl Yapılır?

Korona için ev dezenfekte, koronavirüse karşı etkili bir ev dezenfektanı kullanılarak yapılır. Dry Center'ın evlerde uyguladığı nano dezenfeksiyon, COVID-19 dahil virüsler üzerinde yok edici bir etkiye sahiptir ve onların %99,99'unu öldürür.Daha fazla bilgiye ev dezenfekte nasıl yapılır bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ev Dezenfektesi Hangi Virüslere Karşı Etkilidir?

Ev dezenfektesi; Corona, E. Coli (Koli Basili), stafilokok, grip virüsü (influenza), domuz gribi, hepatit A, salmonella bakterisi, norovirüs, rotavirüs, H1N1, SARS, MRSA gibi geniş bir yelpazedeki virüs ve bakterilere karşı etkilidir. Dezenfekte temizlik ürünlerinin doğru kullanımı ile ev sakinlerinin potansiyel patojenlere maruz kalmasının önüne de geçilmiş olur.

Evi Dezenfekte Etmenin Faydaları Nelerdir?

Evleri dezenfekte etmek, ev sakinlerinin daha hijyenik bir ortamda yaşamalarını sağlamakla birlikte sağlık için birçok faydayı da yanında getirir:

 • Biyolojik açıdan güvenli bir ortam yaratılması sayesinde evde zaman geçirildiğinde oluşabilen alerji ve baş ağrısı gibi şikayetlerde azalış.
 • Toz ve alerjen gibi hava kalitesini olumsuz etkileyen patojenlerin azaltılmasıyla evde yaşayanlar, özellikle astım hastaları için daha sağlıklı bir hava.
 • Bağışıklık sistemine olumsuz yansımaları olan mikrop ve sporların (mantar, küf...) pasifize edilmesiyle yorgun hissetmede düzeliş, dinçlikte artış.

Ofis Nasıl Dezenfekte Edilir?

ofis dezenfeksiyon Koronavirüs salgınında şirketlerin bir kısmı evden çalışmaya geçse de ofislere dönüşün başlamasıyla ofis dezenfeksiyonu ayrı bir önem kazanmıştır. Ofisler, ofis dezenfekte firmaları tarafından dezenfektan ve makine kullanılarak dezenfekte edilir. Her türlü ofis, özellikle ofisteki ortak eşya ve kullanım alanlarına (Mutfak, tuvalet, toplantı odası, masa, sandalye, dolap, bilgisayar, klavye, mouse, zımba, makas, telefon…) yönelik bir bakım planı hazırlanmasıyla dezenfekte edilmelidir.

Ofis dezenfeksiyon hizmeti, bir iş yeri temizliğinden fazlasıdır, ev dezenfekte etmekten daha komplikedir ve ayrı bir uzmanlık gerektirir. Ofise geri dönerken biraz endişe duymak anlaşılabilirdir, ancak ofis dezenfeksiyon yapan firmalar arasından kalitesiyle sıyrılan Dry Center’ın sunduğu dezenfeksiyon hizmetleri ile ofisleri sağlıklı tutmak başarılabilir ve bu, değerlidir. Düşük standartlardaki iş yeri dezenfekte firmaları yerine bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilir ve uygun ofis dezenfeksiyon fiyatları ile hizmet alabilirsiniz.

Araç Dezenfeksiyonu Nasıl Yapılır?

Araç dezenfeksiyonu, yoğun temas edilen direksiyon, vites topuzu, kapı kolu, emniyet kemeri klipsleri gibi yüzeylerin tek kullanımlık bir bez ile silinmesi ve aracın içine sertifikalı bir dezenfektan, araç dezenfekte ilacı püskürtülmesi ile yapılır. Dry Center'da standart araç dezenfekte fiyatı 79 TL, plus hizmet fiyatı ise 149 TL'dir. Detaylı araç dezenfeksiyon fiyatları ve kampanyaları bilgisi için istediğiniz zaman bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Dry Center, araç dezenfeksiyon hizmetini kişisel koruyucu ekipmanla donatılmış uzman teknisyenleri ile verir. Ayrıca; araba, servis aracı, minibüs, otobüs, kamyonet, tır gibi farklı araçlar temizlenirken direksiyon ve koltuk kılıfları kullanılır. Araç dezenfekte hizmeti; otomobil, Jeep, SUV gibi bütün binek araçlar ve taşıma araçları için uygundur.

Ozon ile Ev Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Ozon ile dezenfeksiyon, zararlı virüs ve bakterileri öldürmek için kullanılabilen bir gaz olan ozonun ozon jeneratörü yardımıyla tatbik edilmesiyle yapılır. Bununla birlikte, ozonun sert yüzeylerdeki zararlı virüsleri öldürmede etkili olabilmesi, insanlar için güvenli olduğu düşünülenden çok daha yüksek bir konsantrasyonda uygulanmasına bağlıdır.

Ozon dezenfekte makinesi ve uygulama standartları henüz oluşmadığından dolayı ozon ile ev dezenfeksiyonu insan solunumunu olumsuz etkileyebilir, bu yüzden kullanılması güvenli değildir. FDA’nın (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) sayfasından ev ozon dezenfeksiyon konusuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz: Ozon Dezenfeksiyonda Kullanılan Cihazlar

Ultraviyole (UV) Işık ile Ev Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

UV dezenfeksiyon, ultraviyole lambalar kullanılarak yüzeylere virüsleri öldürecek seviyelerde ışık uygulanması ile yapılır. Diğer yandan, enfeksiyon kontrolü için virüs, bakteri ve mikropları pasifleştirebilen tek UV türü UVC’dir ve UVC son derece tehlikelidir. UV ışığı kullanılan dezenfeksiyon kabini ve dezenfeksiyon tüneli, insanların geçmesi için kesinlikle sakıncalıdır. Ciltte tahrişe neden olabilen ve gözlere zarar verebilen UV radyasyonunun güvenli kullanımı ile ilgili UVC light gibi geliştirmeler üzerinde hala çalışılmaktadır.

UV ışık ile ev dezenfeksiyonu, dezenfeksiyon lambası ışığı sadece yeterince uygulandığı yeri dezenfekte ettiği için birçok durumda etkisiz kalabilir. UV dezenfekte yönteminin başka bir olumsuz yanı ise kullanan kişinin performansına çok bağlı olmasıdır.

Ev Dezenfekte Hangi Yüzeylerde Etkilidir?

Dezenfeksiyon yöntemlerinin doğası gereği ev dezenfekte etme işlemleri, gözeneksiz ve sert yüzeylerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Giysi, yorgan, yastık, halı, koltuk veya diğer kumaş malzemeler üzerinde dezenfeksiyon işlemleri uygulanabilir, ancak virüs ve bakteri sayısının sert yüzeylerdeki kadar azaltılması mümkün değildir.

Dry Center, üretiminde iplik, elyaf, deri kullanılan ve gözenekli yüzeyi olan ürünler için hijyen sağlayan özel hizmetler vermektedir: Kuru Temizleme, Hijyenik Kuru Temizleme, Halı Yıkama, Koltuk, Yıkama, Perde Yıkama, Yatak Yıkama, Yorgan Yıkama, Ayakkabı Temizleme, Çanta Temizleme, Valiz Temizleme...

Sık sorulan kıyafetler nasıl dezenfekte edilir sorusu için hijyenik kuru temizleme sayfasında faydalı bilgiler bulunmaktadır.

Nereler Dezenfekte Etmek İçin Uygundur?

Ev dezenfeksiyon, farklı tipteki neredeyse bütün yaşam alanlarını dezenfekte etmek için uygundur: Müstakil ev, apartman dairesi, rezidans, bahçeli kulübe, çiftlik evi, villa, köşk, yalı, malikane… Dry Center, apartman ve site gibi çoklu konut bulunan binaların yanı sıra ticari işletmeler için de hizmet vermektedir. Bireysel veya kurumsal olarak işyeri dezenfekte hizmeti verilen işletmelerden bazıları: AVM, mağaza, market, restoran, cafe, ofis, okul, kreş, huzurevi, eczane, banka, fabrika, otel, spor salonu, kuaför, sinema ve tiyatro salonları

Ev Temizliğinde En İyi Dezenfektan Hangisidir?

Ev temizliğinde en iyi dezenfektan; hedeflenen temizlik, sanitizasyon veya dezenfeksiyon sonuçlarının en yüksek düzeyde alınabildiği dezenfektandır. Örneğin, Norovirüs bir dış protein tabakasına sahipken Covid-19 koruyucu bir yağ kabuğuna sahip olan zarflı bir virüstür. Koronavirüs pandemisinde ev dezenfekte için kullanılacak iyi bir ev için dezenfektan sprey de bu yağ kabuğuna karşı etkisi kanıtlanmış bir dezenfektan olmalıdır. Sağlık Bakanlığı'nın sayfasından dezenfektanlar ve biyosidal ürünlerle ilgili ek bilgiler alabilirsiniz: Dezenfektanlar ve Genel Biyosidal Ürünler

En İyi Dezenfektan Markası Hangisidir?

En iyi dezenfektan markası; virüs, bakteri ve mikroplar ile koku, küf, mantar, spor gibi istenmeyen patojen oluşumlarına karşı en fazla etki sağlayan markadır. Dry Center, bu amaçla ev dezenfekte ederken geniş spektrumlu, kapsamlı dezenfeksiyon gerektiren yaşam alanları için tasarlanmış ve Sağlık Bakanlığı onaylı bir ev dezenfektan markası kullanmaktadır.

Evde Dezenfektan Nasıl Yapılır?

Evde dezenfektan yapımı, sadece güvenilir kaynaklardaki bilgiler ışığında doğru malzeme kullanımı ve uygun tariflerle yapılır. Ev dezenfektanı yaparken genel kabul görmüş malzemeler; hidrojen peroksit, alkol ve çamaşır suyudur. Gerekli talimatları takip ederek evde dezenfektan sprey ve tek kullanımlık dezenfektan mendil yapmak mümkündür. Tübitak ve Dünya Sağlık Örgütü bağlantılarından bazı dezenfektan formüllerine ulaşabilirsiniz: El Dezenfektanı Nasıl Yapılır?, Guide to Local Production

Dezenfektan yapımında kullanılan sirke, karbonat, çam ağacı yağı ile lavanta, limon, okaliptüs, karanfil, tarçın ve kekik yağlarının dezenfekte etme başarısı için kanıtlanmış veriler ortaya henüz konulamamıştır. Kolonya, içerdiği alkol oranına göre güçlü bir el dezenfektanıdır, el dezenfeksiyonu için uygunken ev dezenfeksiyon için uygun değildir.

Dezenfektan Çeşitleri Nelerdir?

Dezenfektan çeşitleri, kullanım alanları ve kişisel tercihlere göre farklılık gösterebilir. En çok kullanılan çeşitler; jel, sıvı, sprey ve aerosol dezenfektanlar olarak sıralanabilir. Dezenfektan sprey halindeyken kullanım verimliliği üst seviyededir.

Yüksek düzey dezenfektanlar, içerik bakımından da çeşitliliğe sahiptir: Nemlendiricili, esans yağlarıyla farklı kokularda veya değişen dezenfektan alkol oranlarına sahip olabilirler. Hangi özellikte olursa olsun dezenfektan solüsyon, eller ve cilt için tahriş edici olmamalıdır. Dezenfektan firmaları arasından tercih yaparken en fazla dikkat edilmesi gereken konu da dezenfektanın dermatolojik olarak test edilmiş olmasıdır. Aynı şekilde, ev dezenfektesi için hava dezenfektanı alırken, solunum ve cilt için sağlık dostu bir ürün araştırılmalıdır.

Ev Dezenfektanı Kokuları Giderir mi?

Evet, Dry Center’ın kullandığı ev dezenfektanı, sadece uygulandığı yüzeylerdeki patojenleri değil, onların neden olduğu kötü koku moleküllerini de ortadan kaldırarak kokuları giderir. Bu aşamada önemli olan, koku kaynağının doğru tespiti ve kokuyu ortadan kaldırmak amacıyla doğru dezenfektanın doğru yöntemle uygulanmasıdır. Sonuçta, uzman ellerde doğal dezenfektan ile yapılan ev dezenfeksiyonu iyi bir koku giderici görevi görür.

Temizlik, Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Arasındaki Fark Nedir?

 • Temizlik; bulaşıcı ajanları ve üzerinde geliştikleri organik maddeleri giderir, ancak mutlaka yok etmez.
 • Dezenfeksiyon, dezenfekte etme; bakteri sporları hariç patojenik organizmaları inaktive etme işlemidir.
 • Sterilizasyon; fiziksel ya da kimyasal bir yöntemle tüm canlı mikroorganizmaların ortadan kaldırılmasıdır.

Ev Dezenfektesiyle İlgili Ek Kaynaklar

Dry Center sayfalarında mesleki bilgi, birikimlerimiz ile en saygın kaynaklara mümkün olduğunca yer veriyoruz: Dünyada geçerli kaynaklardan biri olarak görülen CDC'nin (ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri) Şüpheli veya Onaylanmış Koronavirus Hastalığı Olan Evler için Geçici Tavsiyeler, Birisi Hasta Olduğunda Günlük Adımlar ve Ekstra Adımlar ve WHO'nun (Dünya Sağlık Örgütü) COVID-19 bağlamında çevresel yüzeylerin temizlenmesi ve dezenfeksiyonu sayfalarından farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Danışmanlık İçin Hemen İletişime Geçin!