dry center reklam alanı

Şarap Lekesi Nasıl Çıkar ?

Şarap

“İyi şarap, adam gibi içilirse çok hoş bir yoldaştır.” Shakespeare
Mısırlılar yaklaşık olarak M.Ö. 2500 yılı civarında şarap yapımında üzüm meyvesine başvurdular. Ne var ki, bildiğimiz kadarıyla ilk şaraplar Orta Doğu kaynaklıdır. Tarihçilerin tahminine göre şarap, yaklaşık olarak 4.500 yıldır özellikle bazı toplumların hayatının önemli bir parçasıdır.

Şarap Lekesi

Şarap lekesi, genellikle açık renk yüzeyler üzerine dökülen kırmızı şaraptan kaynaklanır.
Şarap döküldükten sonra gözenekli kumaşlara işler ve koyu kırmızı renk üste çıkarak büyük ve görünür bir şarap lekesi oluşturur. Kırmızı şarap lekesinin hemen emdirilmesi lekenin yayılmasını engelleyebilir. Eğer uygun şekilde ve çabuk temizlenmezse, şarap lekesi kumaşınıza veya halınıza kalıcı olarak yerleşecektir. Şarap lekeleri renk olarak, hafif sarıdan kestane rengine ve parlak kırmızıya kadar çeşitlilik gösterirler.

Şarap Lekesi Nasıl Çıkar?

Şarap lekesi nasıl çıkar konusunda uygun leke çıkarma tekniğini kullanmak, sevdiğiniz eşyalar üzerindeki şarap lekelerinin bazılarını çıkarmanızı sağlayabilir:

Şarap lekesi çıkarılır iken kullanacağınız solüsyonu, giysinin veya halının görünmeyen bir yerinde denemeyi hiçbir zaman unutmayın.

Şarap Lekesi ve Faydaları!

Şarap lekesi birçoğumuz için baş belası gibi görülse de, bilhassa ressamlar, tasarımcılar ve inşaatçılar olmak üzere bazıları, şarabın derin kırmızısı renginden yararlanmak için gözenekli yüzeyler üzerine bilerek şarap dökerler.
Çamaşır makinesine beyaz giysilerle birlikte kırmızı şarap konulmasıysa kestanemsi bir ton elde edilmesini sağlayabilir.
Ayrıca şarap; kağıtlarda, zeminlerde ve tuvallerde leke etkisi yaratmak için de kullanılabilir.

Dry Center Uyarı

Bu sitede bulunan şarap lekesi nasıl çıkar konusundaki püf noktaları, şarap lekesini çıkarırken yararlanabileceğiniz tavsiyeler olarak size sunulmaktadır. Üretimde kullanılan üzümlerin ve diğer ürünlerin çeşitliliği ve şarap kalitesi yüzünden bütün şaraplar aynı değildir.

Üretim faktörleri ve leke çıkarmayı etkileyen diğer faktörler de göz önüne alındığı zaman şarap lekesi nasıl çıkar sorusunun tek ve kesin bir çözümünün neden olmadığı ortaya çıkar. Bu yüzden şarap lekesinin her koşulda, her zaman çıkarılabilmesi garanti değildir ve şarap lekesi çıkarma tavsiyelerinin uygulanmasından ve olası etkilerinden Dry Center sorumlu tutulamaz.

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!