dry center reklam alanı

Leke Önleyici Tavsiyeler

Giysileriniz kirlendiğinde

Giysileriniz kirlendiğinde ve/veya lekelendiğinde en kısa zamanda temizletin. Leke ve kirlerin uzun süre giysinizin üzerinde kalması kir ve lekelerin sabitleşmesine ve giysinin liflerine işlemesine neden olur. Kirler ve lekeler uzun süre elbisenin üzerinde kaldığında okside olabilir. Ve çıkması imkansız lekeler haline dönüşebilir.

Sezon Bitiminde

Giysilerinizi sezon bitiminde mutlaka temizleterek kaldırın. Gardırobunuzun havasız kalması, sıcaklığı, aldığı doğal ve suni ışık lekenin sabitleşmesine neden olabilir.

Ütülerken dikkat

Lekeli ve kirli ürünlerinizi kesinlikle ütülemeyin. Isı, kir ve lekeleri sabitleştirir ve çıkması zorlaşır veya imkansız hale gelir.

Deodorant Kullanırken

Deodorant, losyon, parfüm vb. alkol içeren maddeler, vücudunuzda kurumadan giysilerinizi giymeyin. Bu maddelerin giysileriniz tarafından emilmesi, giysinize zarar verir. Bu gibi lekeler uzun süre giysinizin üzerinde kaldığı taktirde, yüksek derecede alkol içermelerinden dolayı lifleri yakarak yapılarını bozar ve artık leke olmaktan çıkarak yanık halini alırlar.

Terden Koruyun

Giysilerinizi, terle temas etmesinden mümkün olduğunca koruyun. Ter kumaşın liflerini yakarak sarı lekeler haline dönüştürür. Yani asitasyona yol açar. Asitasyon giysinizin boyasını da soldurabilir.

Zor lekelerde

Bazı uğraşılarınız lekelerin sabitleşmesine, bazen de kumaşınızın renginin açılmasına neden olur. Çünkü uygulayacağınız yöntemler, lekenin kumaşın dokusuna daha fazla işlemesine neden olabilir ve en basit lekeyi bile kalıcı hale getirebilir. Giysilerinizi temizleterek saklayın, çünkü zamanın uzaması nedeniyle gerçekleşen oksidasyon bir su lekesinin bile çıkmasını imkansız hale getirebilir.

Lekeler Nasıl Çıkar?

Kuru temizleme operatörlerimiz özel solventleri, ekipmanları, eğitim ve tecrübeleri ile birçok lekeyi çıkarabilmektedirler. Başarılı leke çıkarma, önemli bir ölçüde lekenin doğasına, kumaşın cinsine ve ürün üzerinde kullanılan boyanın dayanıklılığına bağlıdır. Aynı zamanda bazı kumaş ve kumaş boyaları, temizleme ve leke çıkarma kimyasallarına uygun olmayabilir.

Evde uygulanabilecek ve etkisi kanıtlanmış bazı yöntemler de vardır:

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!