Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Halı ve Leke Çıkarma
Ana Sayfa > Halı Yıkama > Halı ve Leke Çıkarma

Halı ve Leke Çıkarma

Halı yıkama işlemi ile bütün lekeler çıkarılabilir mi ?

Öncelikle bir benek ile bir leke arasındaki farkı tanımlamak gerekir.

Bir benek; standart temizleme yöntemleriyle giderilebilen herhangi bir yabancı malzemedir; kir, sıvı, vs. Bu maddeler, halı liflerinin üzerinde veya etrafındadır.

Bir leke ise, halı üzerindeki genellikle standart temizleme yöntemleriyle çıkarılamayan bir yabancı maddedir. Bu maddeler, halı ipliği tarafından "emilmiş" ve halı lifinin rengini değiştirmiş veya elyafa zarar vermiştir.
Bu lekelerin çıkarılma şansı bilinçli müdaheleyle arttırılabilirken, bazılarının çıkarılması çok güç veya imkânsız olabilir.
Derin lekeler halının arkasındaysa bunlar halı yıkama işleminden 1-2 gün sonra bile tekrar yüzeye çıkma eğilimi gösterirler.

Halıda rengi açılmış veya solmuş noktalar var; bunların giderilmesi mümkün mü ?

Halı yıkama işleminin bu tarz problemler üzerinde çok sınırlı bir etkisi vardır. Eğer halınızda rengi açılmış noktalar veya kısımlar varsa, halı ipliğinin tipine bağlı olarak noktasal olarak boyanabilirler.

Halıdan hangi lekeler çıkarılabilir ?

Kalıcı leke niteliğinde olmayan ve halı için kötü bir görüntü oluşturan birçok şey çıkarılabilmektedir. Ne var ki, kalıcı lekelenmenin söz konusu olduğu durumlar da vardır.

Halıdaki lekeler hakkında daha fazla bilgiyi Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkar? sayfasında bulabilirsiniz.

Halıdaki lekeler çıkarılırken:
Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar, Mum Lekesi Nasıl Çıkar, Pas Lekesi Nasıl Çıkar, Oje Lekesi Nasıl Çıkar, Kalem Lekesi Nasıl Çıkar, Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar, Küf Lekesi Nasıl Çıkar, Kan Lekesi Nasıl Çıkar,
Sakız Lekesi Nasıl Çıkar, Boya Lekesi Nasıl Çıkar, Çay Lekesi Nasıl Çıkar, Kahve Lekesi Nasıl Çıkar, Şarap Lekesi Nasıl Çıkar, Yağ Lekesi Nasıl Çıkar, Uhu Lekesi Nasıl Çıkar, Yapıştırıcı Lekesi Nasıl Çıkar, Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar sayfalarındaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Genel Tavsiyeler

Halıdan leke çıkarma ve Halıdaki leke nasıl çıkar konularıyla ilgili
Dry Center Halı Yıkama Servisi hizmetinizdedir.


Halı Yıkama

Halı Yıkama


  
 
 

Site HaritasıTüm hakları saklıdır. © Dry Center

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player