dry center reklam alanı

Koltuktaki Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar ?

Koltuktaki Ketçap Lekesi

Televizyon seyrederken bir yandan da yemek yemek, hemen herkesin hoşlandığı bir durumdur. Bu sayede, hem takip ettiğiniz programı kaçırmamış olursunuz, hem de yemeğinizin tadını çıkarmaya devam edersiniz. Böyle durumların olumsuz yanıysa, oturma odasındaki koltuk takımının da yediğiniz yemekten nasibini almasıdır. Bu yüzden, koltukta oluşan lekeler birçoğumuz için can sıkıcı durumlara neden olur. Eğer, koltuktaki leke, ketçap lekesi ise o zaman durum daha da çetrefilleşir. Çünkü, ketçap lekesi kimyası gereği çıkarılması zor lekelerden biridir.

Koltuğunuz ketçap lekesi olduysa, leke için mümkün olduğunca çabuk hareket etmeniz gerekir. Yoksa, koltuk üretiminde kullanılan döşemelik kumaşın dokusu ketçap lekesini emerek, lekeyi çıkarmanızı zorlaştırabilir. Ayrıca, ketçap lekesi kurumuş ise işiniz çok daha zordur.

Öte yandan, aşağıda yazan koltuktaki ketçap lekesi nasıl çıkar tavsiyelerinin sizin koltuklarınız için uygun olduğundan emin değilseniz ya da koltuk üretiminde kullanılan döşemelik kumaşların temizliği özel uygulamalar gerektiriyorsa, Dry Center Koltuk Yıkama Servisi'nden hizmet almanız daha isabetli olacaktır.

Koltuktaki Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar?

  • Ketçap lekesini koltuktan çıkarmaya başlamadan önce, koltuktaki ketçap fazlasını vakumlu bir makine, kaşık veya spatula ile almanız gerekir.
  • Sonra, ketçap lekesi koltuktan ayrılabilir bir döşeme kumaşının üzerindeyse, bu kumaşın leke olan bölümünü musluğun altına tutarak lekenin üzerinden soğuk su akıtın. Böylece, su basıncıyla ketçabın büyük oranda kumaştan çıkmış olması gerekir.
  • Leke, direkt olarak koltuk veya taşınamaz bir eşya üzerinde ise suyla ıslattığınız süngerle, lekeyi kenarından merkezine doğru hafifçe silin.
  • Daha sonra, nemli bir bez alın ve birazcık sıvı deterjan kullanarak lekeli bölgeyi, dairesel hareketlerle fazla bastırmadan ovun.
  • Eğer ketçap lekesi çıkmazsa, 20 dakika kadar bekledikten sonra işlemi tekrar edin.
  • Son aşamada, fazla su kullanmamaya özen göstererek ıslatmış olduğunuz süngerle koltukta uygulama yaptığınız alanı durulayın.

Ketçap lekesi yukarıdaki işlemlerden sonra çıkmazsa, Dry Center'dan profesyonel koltuk yıkama hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar Konusuyla İlgili Sayfalar

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!