dry center reklam alanı

Yün Halı

Üstün niteliğe sahip doğal elyaftır ve diğer bütün elyaflardan uzun süredir halıların ve kilimlerin imalatında kullanılmaktadır.

Aslında, yün halıların dokunmasının tarihi M.Ö. 3.000 yılına kadar dayanmaktadır; yün halılar ve kilimler o zamandan beri güzellik ve prestij simgeleri olarak itibar görmüşlerdir.

Lüks ve performans sözkonusu olduğunda, başka hiçbir elyaf yünün eline su dökemez.

Yün elyaflar; kolay boyanırlar veya doğal renkler seçeneği bakımından zengindirler. Halı yıkama işlemi yün halılar için kolaylıkla uygulanır ve son derece uzun ömürlüdürler. Yün elyaf, genellikle kesme havda ve dokunmuş halılarda kullanılır.

Yün halılar, neme sentetik elyaflı halılara göre daha az dirençlidirler. Yün, bazı suni elyafların leke ve aşınma direncine de sahip değildir; fakat yine de kalıcı bir kaliteye sahiptir. Birçok yün halının ve kilimin "zarif yaşlandığı" söylenir.

Yün halılar hav yüksekliklerini muhafaza ederler; dokunulduğunda veya basıldığında verdiği ultra yumuşaklık duygusu benzersizdir.

Yün doğal elyafların en pahalılarından biridir ve sentetik elyaflı halılardan çok daha pahalıdırlar. Halı mağazalarında satılan bütün dokunmuş halıların da çok küçük bir kısmını oluşturur.

Halı Çeşitleri

Bize Ulaşın

  • Telefon: 444 4 379 (DRY)

  • Faks: 0216 428 48 70

  • Form: İletişim Formu için tıklayın.

Bizi Takip Edin!